Úžasné správy z nemocnice ohľadom Miroslava Štrbáka: Priam neuveriteľný posun vpred k uzdraveniu

Miroslav Štrbák

Miroslav Štrbák sa prebral z umelého spánku (Zdroj: Instagram/Miroslav Štrbák)

#Jedna z legiend slovenskej MMA scény Miroslav Štrbák mal pred necelými dvomi týždňami na tréningu infarkt. V bratislavskom gyme Octagon Fighting Academy mu okamžite prišli na pomoc trojica kolegov Igor Daniš, Tomáš Deák a Martin Silly. Po prevoze do nemocnice bol bývalý šampión nemeckej organizácie GMC uvedený do umelého spánku, z ktorého sa nedávno dokázal prebudiť.

Malý zázrak, čo dokázal

Dva dni po infarkte sa Štrbákov stav začal postupne zlepšovať. Lekárom sa podarilo jeho stav stabilizovať, avšak bojovník organizácie Oktagon MMA bol naďalej v umelom spánku. Jeho manažérka a brat Jozef však prišli s pozitívnymi informáciami, že Miroslav Štrbák sa prebral a s bratom už aj komunikoval. „Po prvých správach sme museli rátať so všetkými možnosťami, ale teraz je to priam neuveriteľný posun vpred k uzdraveniu,“ povedal brat Jozef Štrbák pre portál Nový Čas.

Manažérka bratislavského OFA Nina Sedláková prirovnala rapídne zlepšenie zdravotného stavu bojovníka ľahkej váhy k malému zázraku: „Mirkov stav sa rapídne zlepšil. Je malý zázrak, čo dokázal.“ Podporu slovenskej MMA legende vyjadrovali mnohé osobnosti domácej scény bojových umení, vrátane jeho bývalých súperov.

Na návrat do boja to veľmi nevyzerá

Aj keď sa stav Mira Štrbáka rapídne zlepšil, fanúšikovia si na jeho prípadný návrat do klietky ešte budú musieť nejakú dobu počkať. Minimum bojovníkov po infarkte počas zápasu alebo tréningu malo opätovnú chuť vrátiť sa do bojového kolotoča. Ak by sa Štrbák rozhodol k nim patriť, v najbližšej dobe jeho návrat určite neuvidíme.

Počas celej svojej bohatej kariéry vystriedal mnohé svetové organizácie. V Nemecku sa stal šampiónom ľahkej váhy tamojšej ligy GMC a posledné roky strávil v Česku a na Slovensku v Oktagone. Na začiatku roka 2020 vyzval o titul Mateusza Legierskeho, s ktorým po päťkolovej bitke prehral na body.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame