Minimodel Europa je realistický model železničnej trate v Terchovej, ktorý sa oplatí vidieť na vlastné oči

Minimodel Europa

Minimodel Europa poteší milovníkov železníc i modelárov (Zdroj: Minimodel Europa)

#Chceš vidieť Minimodel Europa na vlastné oči? Realistický model koľajiska na česko – slovenskom pohraničí je umiestnený v interiéri na ploche 50 m² v Terchovej. Poteší všetkých milovníkov železníc a aj modelárov, pričom prehliadka trvá jednu až dve hodiny. Viac informácií nájdeš na stránke minimodeleuropa.

Originálny Minimodel Europa

Na oficiálnej stránke projektu sa píše: „Predstavujeme vám, diorámu Česko – Slovenské pohraničie na ploche mierne viac ako 50 m po obvode koľajiska, kde polovica koľajiska predstavuje Slovenskú stranu a druhá polovica predstavuje Českú stranu. Hlavným motívom je medzinárodná elektrifikovaná trať stretávajúca sa v pohraničnej obci Česko-Slovenské pomezí a prebiehajúca lokálna motorová trať, ktorá súbežne plynie Slovenskými a Českými obcami.“

Modelové koľajisko v mierke 1:87 v modelárskej časovej epoche V – VI cca od roku 1993 až po súčasnosť, prevedie návštevníkov prírodnými scenériami a skrytými zákutiami dvoch krajín. Tie, okrem mnohých iných vecí spája aj železnica.

Nie koľajisko, ale príbeh

„Minimodel Európa nie je klasické koľajisko, ale sme príbeh. Ide o voľný štýl tratí Slovenského Horného Považia a Moravskej pohraničnej obce Horní Lideč a následne Valašskej Doliny Brumov-Bylnice. Fiktívne sme pospájali miesta, ktoré sa nemôžu reálne stretnúť na spoločnej trati a dali sme im úplne iné názvy“, píše sa na stránke modelového koľajiska.

Ak sa vyberieš minimodely koľajiska pozrieť na vlastné oči, sú umiestnené v Terchovej, v časti Panská Lúka 931 na prvom pochodí nad predajňou potravín. Ostatné detaily k ceste a prehliadke zistíš na oficiálnej stránke. Dokonca, je možné objednať aj skupinovú návštevu.


Chceš byť nonstop v obraze?

👋🏻 Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame