Slovenská youtuberka sa ponorila do témy vysokých škôl: Z vlastnej skúsenosti radí uchádzačom o medicínu

Mim Čin rozobrala tému vysokých škôl.

Mim Čin sa rozhodla dať v novom videu rady budúcim medikom (Zdroj: YouTube.com/Mim Čin)

#Mim Čin má na YouTube takmer 20-tisíc fanúšikov, s ktorými pravidelne komunikuje. Na základe podnetov od ľudí sa rozhodla natočiť aj video, v ktorom sa podrobnejšie venuje téme vysokých škôl. Pre maturantov (ktorých skúšku dospelosti výrazne ovplyvnila pandémia) sa totiž rozkrútil kolotoč prijímačiek na vysoké školy a následného napätého čakania na výsledky.

Sama Mim má niekoľko skúseností s vysokými školami, o ktorých sa rozhodla hovoriť. Ťažiskovou témou bola medicína, na ktorú sa sama youtuberka niekoľkokrát úspešne hlásila. Zamerala sa teda na otázky sledovateľov, ktorí sa hlásia na medicínu neúspešne a majú pocit, že sú menej inteligentní, ako ostatní. Mim dala vo videu jasne najavo, že priaznivá odpoveď z lekárskej fakulty neznamená, že študent je niečo viac.

Rovnako radí aj študentom, ktorí by sa radi na lekársku fakultu hlásili znova. Kedy to naozaj spraviť a ako sa čo najlepšie pripraviť na prijímačky? Mim vo videu nevynechala ani tému financií a hovorila o tom, čo všetko je dobré si pred vysokou školou premyslieť.

Na akú vysokú školu si sa hlásil ty?

Zdroj: hashtag.sk, youtube.com/ Mim Čin
Odporúčame