Mikroskopická kabelka, do ktorej sa nič nezmestí: Bizarný kúsok sa predal za viac ako 58 000 eur!

Microscopic Handbag takmer nie je viditeľná voľným okom (Zdroj: Instagram/mschf)

#Máš pocit, že tvoja kabelka nie je dostatočne veľká na to množstvo vecí, ktoré so sebou všade berieš? Ver, že na tom nie si až tak zle! Minulý mesiac si na online aukcii niekto kúpil skutočne absurdnú mikroskopickú kabelku, do ktorej sa nezmestí skutočne nič. Je menšia ako zrno soli, napriek tomu má skutočne prepracovaný dizajn.

Astronomická suma za drobnosť

Koncom minulého mesiaca sa na online aukcii predala mikroskopický módny doplnok za takmer 64 tisíc dolárov (58 tisíc eur)! „Microscopic Handbag“ má rozmery len 657 x 222 x 700 mikrónov a je tak menšia ako zrnko morskej soli.

Mikroskopická kabelka nie je bežným módnym doplnkom (Zdroj: Instagram/mschf)

Miniatúrnu kabelku je takmer nemožné vidieť voľným okom, no pod mikroskopom sa odhaľuje jej detailné prevedenie. Je fluorescenčnej žltozelenej farby a využíva populárny dizajn Louis Vuitton.

Napriek tomu nepochádza z dielne tejto luxusnej značky, ale ide o najnovší projekt brooklynského umeleckého kolektívu MSCHF. Je ti táto spoločnosť povedomá? Pravdepodobne áno, pretože sa minulý rok dostala na titulky mnohých médií pre kontroverzné „Satan Shoes“ s kvapkami skutočnej ľudskej krvi. 

Z ich dielne pochádzajú aj virálne Big Red Boots, po boku ktorých sa ich najnovší počin zdá byť ešte mikroskopickejší!

Mikroskop ako súčasť aukcie

Predmet, ktorý je možné len s veľkou dávkou irónie označiť za „módny doplnok“, bol vyrobený pomocou dvojfotónovej polymerizácie, ktorá sa používa napríklad aj pri 3D tlači rôznych drobných plastových komponentov.

Na to, aby sa z „Microscopic Handbag“ mohol tešiť aj jej nový majiteľ, musela byť na online aukcii dražená spolu s mikroskopom, ktorý je vybavený digitálnym displejom. Trend malých kabeliek sa týmto kúskom posunul na celkom nový level. 

Microscopic Handbag takmer nie je viditeľná voľným okom (Zdroj: Instagram/mschf)

Fluorescenčná kabelka je podľa CNN založená na populárnom modely OnTheGo od luxusnej značky Louis Vuitton. Zdá sa ale, že MSCHF nepožiadalo francúzsku spoločnosť o povolenie použiť jej logo či dizajn, pri navrhovaní „Microscopic Handbag“. V rozhovore pre New Yourk Times sa o tom zmienil samotný hlavný kreatívny riaditeľ umeleckého kolektívu – Kevin Wiesner.

Tento výstrelok sa pohybuje na pomedzí umenia a absurdnosti, ktoré k sebe ale nepochybne oddávna patria!

 

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk cnn.com nytimes.com
Odporúčame