Najlacnejší detský laptop od Microsoftu: Zaujme cenou aj dizajnom, po pozretí tejto reklamy ti však ostane rozum stáť!

Microsoft predstavuje nový Surface Laptop SE

Microsoft predstavuje nový Surface Laptop SE (Zdroj: Microsoft)

#Microsoft predstavuje atraktívnu novinku Surface Laptop SE. Má ísť o odľahčenú, menšiu, no najmä lacnejšiu verziu prémiových notebookov. Určený má byť „študentom“, no podľa parametrov a kontroverznej reklamy ho skôr zaradíme do sekcie detských notebookov. Samozrejme, ak také niečo vôbec existuje.

Surface Laptop SE má 11.6 palcovú HD obrazovku a veľkosťou sa približuje skôr tabletom ako notebookom. Disponovať má batériou, ktorý podľa Microsoftu vydrží až 16 hodín (čo však pri pohľade na tie parametre môže byť teoreticky pravda). Srdcom zariadenia je procesor Intel Celeron a asistovať mu bude 4 GB RAM a 64 alebo 128 GB úložisko. Pripravený je na odľahčenú verziu Windows 11 SE a bude stáť 250 dolárov.


Revolúcia v oblasti konvertibilných notebookov: Nový Microsoft Surface Laptop Studio ti vyrazí dych, je pripravený na Windows 11


Kontroverziu vyvolala táto reklama

Nebol by to Microsoft, aby nový Surface nepredstavil dvojminútovou reklamou. Valí sa však na ňu vlna kritika. Podľa výrobcov by mal byť notebook „jednoduchý na opravu požutím bežných nástrojov.“ Čo tým Microsoft myslí, naozaj nevieme. To, že deti by mali/nemali nosiť notebook na základnú školu je úvaha sama o sebe. Amerika sa však v tejto reklame nezaprie.

Na konci reklamy je predstavený Minecraft: Education Edition. Teraz nastáva otázka: mali by sa deti (odhadom 9 – 11 ročné) učiť formou Minecraftu, keď ešte neovládajú poriadne gramatiku? Práve toto sa niektorí pýtajú a odpovedať by si mal každý sám. Myslíš si, že sa vyučovanie „hravou formou s Minecraftom“ stane o pár rokov bežné a naše deti budú vyrastať s obrazovkami pred očami od útleho veku aj v škole?

Zdroj: hashtag.sk, Microsoft
Odporúčame