Michal Martínek sa vracia späť do Európy: Ponuky z Oktagonu aj RFA išli na vedľajšiu koľaj, šampión si zmeria sily so špičkou

Michal Martínek po svojej titulovej obhajobe na turnaji Oktagon 15

Michal Martínek mal v Oktagone čisté konto (Zdroj: Instagram.com/oktagonmma)

#Bývalý šampión Oktagonu Michal Martínek opúšťa organizáciu ACA a prestupuje do poľskej KSW. Pre tento prestup sa rozhodol predovšetkým kvôli súčasnej vojnovej situácii na Ukrajine a zaangažovanosti čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova v organizácii. O Martínka mali záujem Oktagon aj RFA, no bývalý šampión sa rozhodol pre prestup medzi európsku elitu.

Nevýrazné pôsobenie v ACA

Do Čečenska prišiel z pozície šampióna ťažkej váhy a čerstvého premožiteľa Viktora Peštu.  Hneď v premiére pod taktovkou ruskej organizácie však tvrdo narazil a s Američanom Danielom Jamesom prehral v druhom kole. V ďalšom súboji ho čakal Litovčan Pakutinskas, s ktorým predviedol veľmi vyrovnaný zápas. Rozhodcovia boli pri verdikte nejednomyseľní, ale väčšina z nich sa priklonila na stranu Martínka.

Tretí a zároveň posledný zápas v tejto organizácii si odbil proti Estóncovi Denisovi Smoldarevovi. Súboj trval necelú minútu a aj napriek faulu bol predčasne ukončený. Martínek si pripísal rekordne rýchlu prehru a aj keď mal v pláne v ACA pokračovať, do ďalšieho duelu už nenastúpil. Medzičasom  totiž ruské vojská napadli Ukrajinu a výraznou mierou sa na tom pričinil aj čečenský prezident Kadyrov, ktorý je úzko prepojený s vedením ACA.

Návrat do Európy

Doposiaľ vždy platilo, že keď mal Michal Martínek zápas na európskej pôde, zakaždým odchádzal ako víťaz. Aj vďaka tomu oňho okamžite prejavili záujem česko-slovenské organizácie Oktagon a RFA. Všetko nasvedčovalo tomu, že to má namierené práve do organizácie, kde bol šampiónom vyše roka, no český ťažkotonážnik si napokon vybral poľskú KSW.

Tam ho v jeho premiére preverí poľský bojovník Filip Stawowy, ktorý má skóre 9-2. Až na jedno bodové rozhodnutie, všetky víťazstvá dosiahol knokautom. Pre Martínka pôjde o ďalšiu z veľkých výziev, ktorým sa nikdy v minulosti nevyhýbal. Ešte z pozície neporazeného bojovníka bojoval o zmluvu s UFC a do zápasov v ACA nastupoval z pozície outsidera.

Zdroj: hashtag.sk, mmashorties.cz
Odporúčame