Dobrá správa pre všetkých fanúšikov Michaela Jacksona: V Londýne odprezentujú o ňom muzikál!

Michael Jackson

Michael Jackson (Zdroj:Unsplash.com/Mathew Browne)

#25. júna bolo presne 13 rokov, čo nás navždy opustil legendárny kráľ popu, Michael Jackson, hoci sa ti to môže zdať ako už celá večnosť. Jeho tanečné kreácie a pohyby nám však utkveli natrvalo v našej pamäti a taktiež nesmieme opomenúť ani jeho originálny hlas, či úžasné videoklipy k jeho skladbám. Aktuálne však svetom obehla dobrá správa, že o zosnulom kráľovi popu bude uvedený v Londýne muzikál.

Oslavovaný aj kritizovaný

Film MJ the Musical bol v New Yorku oslavovaný, no aj zároveň kritizovaný. Bol však nominovaný na 10 cien Tony a vyhral v štyroch kategóriách. Napísala ho držiteľka Pulitzerovej ceny Lynn Nottage a choreografiu a réžiu pripravil Brit Christopher Wheeldon. Muzikál je založený na usporiadaní Jacksonovho svetového turné v rokoch 1992-93 na propagáciu jeho albumu Dangerous, ktorý sa umiestnil na vrchole rebríčka.

Pozitívne ohlasy

Nottage povedala, že „ako černošský hudobník a priekopnícky hlas v hudobnom priemysle, Michael Jackson požadoval začlenenie, prelomil neuveriteľné bariéry a … vytvoril nezmazateľnú hudbu“. Spisovateľka dodala, že ju priťahoval jeho „komplikovaný, jedinečný a nekompromisný tvorivý proces a aby pochopila, kde, prečo a ako vytvoril svoju hudbu“. Pridal sa aj Wheeldon, podobne uviedol, že muzikál je skúmaním Jacksonovej „umeleckej mysle“ a „tvorivého procesu“. Tiež dodal: „Ponúklo nám to príležitosť umiestniť na pódium jeden z najväčších katalógov popovej hudby, aký bol kedy napísaný, v show, ktorá spája vzrušenie a energiu koncertu Michaela Jacksona s pohľadom na kľúčový moment jeho priekopníckej kariéry.“ Prehliadka obsahuje piesne od Dangerous, ako Black or White a Jam, ako aj skoršie Jacksonove hity vrátane Billie Jean a Smooth Criminal.

Musíš teda uznať, že ide o vskutku originálny počin a budeme si môcť tak znova pripomenúť túto legendu.

 

 


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, theguardian.com
Odporúčame