Luxusná móda aj pre postavičky z počítačových hier: Unikátny merch za nemalé čiastky sa stal hitom!

Postavy z videohry

Postavy z videohry (Zdroj: Fortnite)

#Možno by ťa ani nenapadlo, že aj také postavičky z počítačových hier budú raz hotovými módnymi hviezdami! Popkultúra a móda idú ruka v ruka, o tom niet pochýb. Svetové módne domy vďačia za rekordné predaje svojich kúskov a módnych doplnkov filmom, hudobným videoklipom a seriálom, kde sa ich produkty objavili, pretože ich nosila ich hlavná postava. No povedal by si, že okrem strieborného plátna sa módne domy snažia osloviť svoju potenciálnu klientelu aj cez iné médiá – videohry?

Stojí to nemalé čiastky

V tomto prípade si môžeš ako hráč vo svojej hre obliecť svoju postavu z hry do outfitu svetoznámych značiek, ako napríklad Prada, Balenciaga, Puma, Louis Vuitton, ale aj Lacoste. Všetko to nie je vôbec lacné, no už sa našli priaznivci tejto unikátnej možnosti. Spomínaná Balenciaga uviedla na trh kolekciu tričiek a mikín s nápisom Fortnite. Možno neuveríš, ale toto drahé „oblečenie“ sa niekedy ani nedá kúpiť, lebo sa v momente vypredá ako teplé rožky! Cena mikiny sa pohybuje okolo 700€, tričko je „len“ o polovicu lacnejšie. Balenciaga však chce, aby to bolo dostupné pre všetkých hráčov Fortnite, ktorých je aktuálne po celom svete okolo 400 miliónov.

Čo všetko je dostupné?

Okrem samotných outfitov v podobe zlatočerveného overalu, alebo mikín s potlačou, majú k dispozícii aj doplnky, batohy. Dizajn Balenciagy má aj vybavenie, ktoré hráči v hre priamo používajú – krompáč v tvare ikonických tenisiek Speed, naviac ako hráč môžeš navštíviť virtuálny Balenciaga butik. Pre samotnú značku však nejde o prvú skúsenosť s prostredím metaverzie. S Epic Games tento módny dom spolupracoval už pri uvedení kolekcie pre jeseň minulého roku, kedy vytvoril vlastnú videohru Afterworld: The Age of Tomorrow. Môžeš si navyše vybrať z rôznych variant farieb a vzorov.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Aké outfity priniesli milovníci reggae na Uprising? Odchytili sme aj krásnu speváčku Tinu!

Videohra so športovou tematikou uvedená so spoločnosťou Ubisoft stihla za krátku dobu svojej existencie zlákať dokonca aj jednu z najslávnejších značiek sveta – Prada. V tejto hre sa jazdí na lyžiach, snowboardoch, bicykloch, motorkách, alebo sa aj lieta a toto všetko ich postavičky podnikajú v outfitoch tejto svetoznámej značky!

Obiekal aj Louis Vuitton

Tento módny mág obliekol cisárovnú živlov Qiyanu a pridal aj vrhaciu zbraň Ohmlatl s ikonickým monogramom. To je čo povedať! Outfit od tejto značky dostala aj Senna z hry Sentinel of Light – bola odetá vo vysokých úzkych kozačkách a k tomu mala aj relikviu opäť s logom Louis Vuitton.

Príde ti to ako rozmar, alebo ako zážitok obliecť svoju postavičku do luxusných kúskov? Tak či onak, spomínaných 400 miliónov hráčov asi hovorí za všetko.


Buď s nami aj na Instagrame a dozvieš sa o každom novom článku ako prvý!

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame