Veľký výpadok obľúbeného Messengeru: Ľudia hlásia problémy s pripojením a neprichádzajúce správy, týka sa to aj Slovenska

Messenger hlási masívny výpadok (Zdroj: flickr.com/ Christoph Scholz)

#Pandémia zúriaca po celom svete prinútila desaťtisíce ľudí tráviť čas doma. Práca, nákupy, stretnutia a dokonca aj koncerty a iné udalosti sa presunuli do online sveta. Poskytovatelia internetu sa predbiehajú v tom, kto ľuďom ponúkne najrýchlejší internet a sľubujú rôzne výhody, ktoré majú užívateľom spríjemniť obmedzeniami poznačené dni.


Facebook spúšťa novú zoznamovaciu aplikáciu: Bude schopná konkurovať Tinderu?


Messenger však tentokrát život nespríjemňuje. Ak sa od rána snažíš skontaktovať so svojimi blízkymi alebo priateľmi a hromžíš, že tvoj telefón alebo wifi sú pomalé, nie je to pravda. Chyba totiž nie je v tvojom prijímači. Messenger zaznamenal masívny výpadok. Podľa štatistík zverejnených na portáli Downdetector sa výpadok týka stredej aj západnej Európy a výrazne zasiahol aj Slovensko.

Výpadok Messengeru v Európe podľa hlásení užívateľov. (Zdroj: Downdetector.com)

Medzi problémy, na ktoré sa užívatelia najviac sťažujú patrí hlavne prihlasovanie sa do Messengeru, odosielanie správ a pripájanie sa k serveru. Počas posledných hodín počet chybových hlásení raketovo narástol a ľudia sa sťažujú aj na problémy so správami v aplikácii Instagram. Aj napriek komplikáciám však nestrácajú humor a ako dali vedieť mnohí pod naším postom na Instagrame, v hre je u nich posielanie holubov aj e-mailov.

Počet hlásení o problémoch s aplikáciou Messenger (Zdroj: Downdetector.com)
Najčastejšie nahlasované problémy (Zdroj: Downdetector.com)

Ľudia potrebujú komunikovať neustále a preto môžeme v najbližších hodinách očakávať nárast stiahnutí iných aplikácií, ktoré online chat umožňujú. Kedy bude výpadok Messengeru odstránený aktuálne nie je jasné.

Zaznamenal si výpadok aj ty?

Zdroj: downdetector.com, hashtag.sk
Odporúčame