Kto je Mengeleho dievča? Divadlo Ramagu uvedie predstavenie na počesť Violy, ktorá prežila štyri koncentračné tábory

Divadelné predstavenie Mengeleho dievča čaká slávnostná premiéra

Divadelné predstavenie Mengeleho dievča čaká slávnostná premiéra (Zdroj: Unsplash.com/Karsten Winegeart)

#Nezabúdajme. Divadelné predstavenie Mengeleho dievča prinesie divadlo Ramagu a spomína v ňom najmä na dobu, v ktorej už nikto nikdy nechce žiť. Výnimočný príbeh Violy Fischerovej zaznamenala po vojne reportérka Veronika Tóthová a stal sa z neho inšpiratívny príklad ľudskej odvahy, statočnosti a láskavosti.

Na svojom facebookovom profile ďakuje Ramagu mnohým ľuďom, ktorí im počas dvojročných príprav na divadelné predstavenie pomohlo. Tvrdia, že: „Motivácia bola v čase vzrastajúceho extrémizmu stále silnejšia. Hodnota ľudského života a ľudskej dôstojnosti musí mať svoje neochvejné postavenie, bez akéhokoľvek súdenia identity.“


Očitý svedok zvrátených Mengeleho experimentov prehovoril: Spoveď židovského lekára z Osvienčimu ti naženie zimomriavky


Hlavnými partnermi sú známe združenie Mladí proti fašizmu, ale aj Fond na podporu umenia a Prešovský samosprávny kraj. Mengeleho dievča si svoju premiéru odbije už 13. augusta v Spišskej Starej Vsi. Na vypredanú premiéru sa síce nedostaneš, no nejaké voľné lístky ešte nájdeš na reprízu.

Ak sa chceš na divadelné predstavenie poriadne pripraviť, prečítaj si aj rovnomennú knihu od samotnej Violy a reportérky Veroniky, ktorú kúpiš v každom dobrom kníhkupectve. Mal by si o takéto predstavenie záujem?

Zdroj: hashtag.sk, Facebook/Ramagu – nezávislé kultúrne centrum
Odporúčame