MC’s vyrástli na ich beefe, hateri majú ubolené tváre ako Neymar (Reminder)

Druhá streda v mesiaci, to znamená jediné. Teda, nemusí byť ani druhá, skrátka je to streda a s ňou prichádza ďalší diel našej pravidelnej rubriky REMINDER. Rozoberáme v nej skladbe, ktoré nie sú aktuálne a sú buď staršie alebo sa im nedostalo v čase vydania toľko pozornosti, koľko by si rozhodne zaslúžili. Dnes sa opätovne vrátime k spojeniu Radikala Chefa so Separom. K spojeniu, ktoré bolo približne dekádu dozadu niečím nereálnym a nemysliteľným. 

Nachádzame sa na konci leta 2019, v časoch, kedy sme ešte ani len nechýrovali o tom, čo nás postihne začiatkom nasledujúceho kalendárneho roka. Legendárny beef, vojnová sekera, ktorá ovplyvnila jednu rapovú etapu v našich končinách, bola pochovaná. Separ spojil sily s Radikalom a vznikol track, ktorý nesie názov ŠCVPČ. K dnešnému dňu si tento track vypočulo na video platforme YouTube približne 1,25 milióna ľudí. Je to veľa alebo málo? Preč s diplomatickými odpoveďami, je to dozaista málo, vzhľadom na to, aká kombinácia to je.

Separ a Radikal Chef si kedysi nevedeli prísť na meno. To už je ale minulosťou a my môžeme byť radi, že ich beef je už len časťou histórie slovenského rapu. Bola by totiž škoda, keby takéto kombo nebolo možné, pretože aj táto samotná skladba potvrdzuje, že im to spolu ladí a vedia urobiť poriadny „bordel“. Myslíme si, že ŠCVPČ je banger, track, ktorý dokáže ľudí dostať do varu, či už na festivale alebo na koncerte. Prípadne kdekoľvek na party, kde je hraný.

Keby táto kombinácia vyšla dnes, pravdepodobne by mala vyššie čísla. Ktovie, či to bolo vtedy letom, ale jednoducho štatistiky tohto featu nie sú také, aké by si zaslúžili byť. Posúďte sami. ŠCVPČ neobsahuje len dobrý beat a kvalitný rap z oboch strán, ale taktiež viacero referenciií, prirovnaní či metafor, ktoré sa oplatí vypočuť aj viackrát, pretože na prvý raz ich jednoducho nemáte šancu zachytiť a správne si vysvetliť všetky.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Rapové lyrics ako dôkaz na súde? Na to môžete zabudnúť

Slovenskí Drake a Meek Mill, Separ a Radikal Chef v roku 2019 definitívne ukončili špekulácie o tom, aké sú medzi nimi vzťahy, čo bolo, bolo a ide sa ďalej. A môžeme vidieť, že spolu tvoria aj ďalej. Veď iba pred pár dňami vyšla skladba Euphoria, kde sa Radikal Chef objavuje spolu so Separom a Dokkeytinom. Ako píšeme vyššie, kedysi by to bolo niečo nemysliteľné.

Foto: Separ a Radikal Chef, ŠCVPČ

Odporúčame