Ravolúcia v jedení mäsa? Tento burger od McDonaldu by mohol zmeniť naše stravovanie

Tento burger by mohol zmeniť naše stravovanie

Tento burger by mohol zmeniť naše stravovanie (Zdroj: unsplash.com/Shahbaz Ali)

#McDonald patrí medzi jeden z najpopulárnejších fast foodov, ktorý priniesol už množstvo revolučných noviniek. Medzi najobľúbenejšie patria rozhodne nugetky. Teraz však prichádzajú s hamburgrom, ktorý by mohol úplne zmeniť naše stravovanie.

McDonald rozhodne patrí medzi najväčšie fast foody na svete a svoje predajne majú takmer v každej krajine. Niet sa preto čomu diviť, že ich vplyv na stravovanie je veľký. Nedávno sa však rozhodli do predaja zaviesť McPlane, čo je vegetariánsky burger. Práve táto novinka vyvolala viaceré diskusie o tom, žeby ľudia mohli zmeniť svoje stravovanie a vyhľadávať vegetariánske varianty omnoho častejšie.

Podľa Emmy Ignaszewskej projektovej manažérky z neziskovej organizácii Good Food Institute, ktorá študuje alternatívny mäsový priemysel, je práve tento burger šancou k rozšíraniu rastlinného mäsa, ktoré by sa mohlo objavovať stále viac. McDonaldu sa totiž už raz podarila potravinová revolúcia, keď v 80. rokoch investovali svoju značku do McNugget. Neskôr došlo k popularizácii tohto pokrmu. Tentokrát sa však rozhodli svoju značku investovať do rastliného burgeru McPlant.

Tento burger by mohol zmeniť naše stravovanie.
Tento burger by mohol zmeniť naše stravovanie (Zdroj: unsplash.com/Shahbaz Ali)

V niektorých krajinách bol McPlant uvedení na trh už v roku 2021, avšak vtedy išlo len o testovanie tohto produktu. Tento rok v januári sa však spoločnosť rozhodla ho natrvalo zaradiť do svojho jedálneho lístka.

To, že tento produkt má skutočne veľké šance na revolúciu dokazuje aj prieskum v USA. Tam sa tento burger predával vo 8 predajniach a v týchto lokalitách sa mu podarilo dosiahnuť predaj 70 kusov na predajňu za deň. Pre prirovnanie Big Mac sa priemerne predá 110-krát za deň. Či však McPlant skutočne spôsobí revolúciu je nateraz otázne.

Zdroj: hashtag.sk, fastcompany.com
Odporúčame