Max Payne sa dočká prerábky na nové konzoly a PC: Po GTA tak bude ďalšou oživenou strieľačkou

Max Payne sa dočká remastru od štúdia Remedy

Max Payne sa dočká remastru od štúdia Remedy (Zdroj: Rockstar Games)

#Herné štúdio Remedy sa podujalo prerobiť niekdajšie herné hity Max Payne a May Payne 2: The Fall of May Payne. Fínske štúdio bude spolupracovať s Rockstar Games na úplnom remasterovaní kultovej strieľačky a to ako na počítač, tak aj na next-gen konzoly PS5 a Xbox Series.

Podľa oficiálnych informácii bude Remedy hry remasterovať, zatiaľ čo Rockstar zabezpečí financie. Aby toho nebolo málo, tak magazín Engadget prišiel s tvrdením, že Remedy by Maxa Payna malo prebudovať vo vlastnom Northlight Engine, v ktorom pracovali aj na ich novinkách Control a ešte nevydanom pokračovaní Alana Waka.


Fanúšikovia série GTA si prídu na svoje: Next-gen verzia bude dostupná už budúci týždeň, aké zmeny ponúkne?


Sam House, spoluzakladateľ štúdia Rockstar Games, neskrýva emócie: „Boli sme nadšení, keď nás naši dlhoroční priatelia z Remedy oslovili ohľadom prerobenia pôvodného Maxa Payna. Sme veľkými fanúšikmi ich súčasnej tvorby a nemôžeme sa dočkať, kedy si zahráme nové verzie našich hier.“

Rockstar si mierne pokazil svoju reputáciu po tom, čo sa snažil zremastrovať GTA trilógiu na nové konzoly a počítač. Nevyšlo to. Ľudia nie sú spokojní s mechanikami, dĺžkou načítania či samotnými textúrami. Na druhú stranu sa im podarilo updatovať na next-gen konzoly GTA V, ktoré vyzerá ako hra z roku 2019 a nie z PS3.

Max Payne bol pôvodne vydaný ešte v roku 2001. Tieto dve spoločnosti na ňom spolupracovali a vytvorili hru s unikátnym rozprávaním. Payne bol prvou hrou, ktorá využila tzv. bullet-time známy z filmového Matrixu. Pokračovanie vyšlo o dva roky. Zatiaľ nie je známe, či sa remasteru dočká aj tretí a posledný diel série.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: hashtag.sk, engadget.com, Remedy
Odporúčame