Rozplynutý sen za 47 sekúnd: Matěj Peňáz nezískal zmluvu s UFC a prvýkrát v kariére tvrdo narazil

Matěj Peňáz

Matěj Peňáz dostáva škrtenie v reality show DWCS (Zdroj: Instagram/UFC)

#Český kickboxer a v súčasnosti primárne MMA bojovník Matěj Peňáz neuspel v reality show Dana White’s Contender Series. Neporazenému Sedriqovi Dumasovi podľahol už v prvej minúte úvodného kola na škrtenie gilotínou. Peňáz si tak upravil svoje skóre na 6-1 a jeho kroky by najbližšie mali smerovať naspäť do Oktagonu.

Z najhoršieho sa dostal dovnútra

Aj keď sa spočiatku javilo, že Dumas sa bude snažiť držať súboj v postoji, už hneď po prvej trafenej kombinácii sa usiloval o takedown. Ten sa mu aj podaril a okamžite zobral Peňázovi plný mount. Z neho síce dokázal Matěj uniknúť bez vážnejšej ujmy, no po pokuse o okamžité vstávanie si preňho Američan pripravil nepríjemné prekvapenie.

Dumas zachytil Peňázov pokus a svoju ľavú ruku prepchal pod Matějov krk. Gilotínové škrtenie chytil veľmi tesne a po pár sekundách odolávania napokon český bojovník odklepal. Sedriques Dumas má teda aktuálne skóre 7-0 a expresným ukončením s prehľadom získal zmluvu s UFC.

Matěj Peňáz a jeho ďalšie pôsobisko

Pred šancou o zisk zmluvy s UFC bol český postojár zápasníkom organizácie Oktagon MMA. V nej nadobudol všetkých 6 výhier a predovšetkým vďaka projektu Oktagon Underground sa pretransformoval na MMA bojovníka. Vo finále pyramídy sa mal stretnúť s Vlastom Čepom, no Peňáz sa na poslednú chvíľu zranil. Neskôr bol zápas s Čepom niekoľkokrát avizovaný pod MMA pravidlami, no nikdy doposiaľ k nemu nedošlo.

Po nezdare v DWCS sa dá očakávať, že Matěj Peňáz sa vráti do Oktagonu, kde patrí medzi najväčšie hviezdy strednej váhy. Promotér Ondřej Novotný sa netajil tým, že má veľký záujem o zápas Peňáz vs. Čepo, ktorý bol ešte z čias Undergroundu vypromovaný aj štipľavým trash-talkom. Ak Matěj kývne na ponuku Oktagonu, tento súboj bude len otázkou času.

Kde by mal Vlasto Čepo väčšie šance proti Matějovi Peňázovi?

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame