Hviezda organizácie OKTAGON MMA je za mrežami: Dôvodom sú protesty proti ruskej agresii

Mate Sanikidze (Zdroj: OKTAGON MMA)

#Gruzínsky MMA bojovník Mate Sanikidze patrí medzi najväčšie hviezdy česko-slovenskej organizácie OKTAGON MMA a v tejto chvíli je šampiónom pérovej váhy. Na konci apríla mal svoj titul obhajovať proti Keitovi v Bratislave. Momentálne je neisté, či tento zápas bude, Mate je totiž vo väzení. 

Mate Sanikidze je vo väzení

Gruzínsky MMA fighter Mate Sanikidze sa dostal do problémov so zákonom, pretože sa zúčastnil protestov proti ruskej invázii na Ukrajine. Organizácia OKTAGON MMA k celej záležitosti vydala oficiálne vyhlásenie.

„Celý tím OKTAGON MMA stojí za šampiónom Matem Sanikidzem. O situácii sme vedeli od rána, prvé informácie o tom, čo sa deje, sme mali už okolo piatej hodiny,“ povedal jeden zo spolumajiteľov organizácie Pavol Neruda. „Sme v kontakte s jeho manželkou, tímom a vedením a budeme sa snažiť pomôcť, ako sa len bude dať.“

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa OKTAGON MMA (@oktagonmma)

Dvadsaťštyriročný držiteľ opasku v perovej váhe má trojmesačného syna Nathaniela, pre ktorého v Ostrave získal titul a ktorého meno spolu s nakresleným srdiečkom bolo na páskach pod jeho rukavicami. „Dohodli sme sa, že Matého manželku Mariam ani malého Nathaniela nenecháme na holičkách a budeme ich finančne podporovať. Verím, že čoskoro budeme mať viac informácií a hneď po prepustení budeme Mateho kontaktovať a ponúkneme mu pomocnú ruku vo všetkých potrebných oblastiach. Celý tím OKTAGON stojí za ním. Musíme podporovať ľudí, ktorí bojujú za správnu vec, a byť spolu na jednej lodi. Maté Sanikidze reprezentuje hodnoty, ktoré sú vlastné aj nám, a preto si zaslúži pomoc a podporu od nás a našich fanúšikov.“

Podporu mu vyjadril aj jeho ďalší súper. Losene Keita, ktorý sa má 29. apríla v Bratislave stretnúť s Matem Sanikidzem v boji o opasok šampióna v perovej váhe, zdieľal na svojom Instagrame hashtag „Free Sanikidze“. V tejto chvíli je náročné predpokladať, akým smerom sa situácia vyvinie.

Zdroj: hashtag.sk, OKTAGON MMA
Odporúčame