MCU predstavilo prvého homosexuálneho superhrdinu: Trvalo im to celých dvadsaťpäť filmov

Prvý homosexuálny superhrdina MCU Phastos

Prvý homosexuálny superhrdina MCU Phastos (Zdroj: Marvel Comics)

#Pred pár dňami sme ti priniesli našu recenziu na najnovšiu superhrdinovku od Marvelu: Eternals. My sme sa v kine bavili a podľa nás ide o parádny oddychový film, ktorý však nie je pre každého. Eternals predstavili aj unikátnu vec v univerze MCU – ich prvého homosexuálneho superhrdinu Phastosa.

Marvel nepriniesol homosexualitu do kín ani na obrazovky po prvý krát. Krátku scénu o randení dvoch osôb rovnakého pohlavia sme mali možnosť vidieť aj v tímovke Avengers: Endgame a narážky o LGBTQ si možno postrehol aj v seriáli Loki s Tomom Hiddlestonom a, samozrejme, aj v originálnych komiksoch.


Eternals od Marvelu prekvapujú hlbokými myšlienkami: Ako zvládla scenár oscarová režisérka?


Práve Marvel sa ako jedno z veľkých hollywoodskych štúdii doteraz skôr vyhýbal konkrétnym homosexuálnym superhrdinom. Eternals, dvadsiaty piaty film MCU, predstavil takéhoto superhrdinu po prvýkrát. V komiksoch je Phastosova sexualita nejednoznačná, vo filme zasa úplne jasná.

Reakcie fanúšikov sú rozpoltené. Matthew Selle na TikToku hovorí: „V komiksoch sú Eternals niečo ako starodávne idealistické reprezentácie ľudstva. Vidieť rôznorodú škálu, ktorá skutočne reprezentuje ľudstvo a nie je z jednej škatuľky, je fantastické.“

Aký názor máš ty?

Phastosa si zahral americký herec Brian Tyree Henry
Phastosa si zahral americký herec Brian Tyree Henry (Zdroj: Disney)
Zdroj: hashtag.sk, cbc.ca
Odporúčame