Súpera nepustil k ničomu, no takmer prišiel o víťazstvo diskvalifikáciou: Martin Buday zvládol svoju premiéru v UFC!

Martin Buday v premiére UFC

Martin Buday zvíťazil v premiére pod taktovkou UFC (Zdroj: Instagram/UFC)

#Druhý slovenský bojovník v UFC Martin Buday má úspešne za sebou premiéru v najlepšej svetovej organizácii. Nevyspytateľného Američana Chrisa Barnetta po celý čas ničil v klinči a v boji na krátku vzdialenosť, až mu zlomil rebrá na ľavej strane. V 3. kole, v ktorom už bolo len otázkou času ukončenie pred limitom, ale takmer prišlo k diskvalifikácii slovenského bojovníka.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FIGHTINDO MMA INDONESIA (@fightindo_)

Krásny výkon, ktorý mohol skončiť tragédiou

Tridsaťročný rodák z Nitry vstúpil do súboja s Barnettom výborne. Od začiatku dodržiaval gameplan, ktorý bol založený na rovnakom štýle boja ako proti Lorenzovi Hoodovi v DWCS. Neustále zväzovanie do klinču na pletive výrazne nižšiemu Barnettovi absolútne nevyhovovalo a Slováka sa v prvých 10 minútach ani poriadne nedotkol.

Záverečná päťminútovka bola z pohľadu Martina Budaya najlepším kolom. Zranený Barnett sa po jednom z úderov na rebrá zabalil a spadol na zem. V momente, kedy ho Buday začal dobíjať na zemi, ale prišiel nešťastný lakeť, ktorý rozhodca vyhodnotil ako úder do zátylku. Pre faul sa súboj prerušil a privolaný doktor súboj predčasne ukončil.

Vzápätí nastala nejasná situácia, keďže bojovníci už mali za sebou väčšinu času duelu. V takom prípade ak rozhodca vyhodnotí faul ako neúmyselný, tak prichádza na rad technické rozhodnutie, čiže vyhodnotenie jednotlivých odzápasených kôl. V nich bol Martin Buday významne lepším bojovníkom a u všetkých rozhodcov si pripísal jasné víťazstvo.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa adicto_al_ufc (@adicto_al_ufc)

Výborný verdikt rozhodcu

Po hraničnom lakti Budaya nastal na pár minút obrovský zmätok v aréne, keďže nikto nemal jasno v tom, aké bude vyhodnotenie zápasu. Podobná situácia totiž nastala na turnaji UFC 259 v hlavnom predzápase a titulovej bitke Sterling vs. Yan. Vo 4. kole bol Aljamain Sterling tromi bodmi svojho tela na zemi a Petr Yan bol upozornený rozhodcom, že nemôže kopnúť koleno. Yan ale tento pokyn neposlúchol a po ilegálnom kolene dostal diskvalifikáciu.

Výrazný rozdiel medzi faulom Yana a Budaya bol v tom, že faul Slováka nebol v žiadnom prípade úmyselný a nebol rozhodcom naň ani verbálne upozornený. To si uvedomil aj hlavný rozhodca, ktorý vyhodnotil celú situáciu ako neúmyselnú. Pre Martina Budaya znamená toto víťazstvo technickým rozhodnutím pretiahnutie víťaznej série na 9 zápasov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Luta News Brasil 🇧🇷 (@lutanewsbrasil)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame