Štart medzi elitou so známym showmanom: Martin Buday nastúpi v premiére UFC proti americkej Kung-fu pande!

Martin Buday po výhre

Martin Buday pri vyhlasovaní víťaza (Zdroj: Instagram/Martin Buday)

#Historicky druhý slovenský bojovník v najlepšej MMA organizácii sveta UFC Martin Buday nastúpi do svojho debutového zápasu. Slovenský šampión Oktagonu ťažkej váhy vyzve Američana Chrisa Barnetta, ktorý sa preslávil svojimi neortodoxnými a divokými technikami. Tento súboj vo váhe do 120 kilogramov sa uskutoční 16. apríla na jednom z turnajov série UFC Fight Night.

Ninja tučko

Chris Barnett so skóre 22-7 je výrazne skúsenejším bojovníkom, ktorý ale prišiel do UFC len nedávno. V najlepšej lige sveta má za sebou dva zápasy. V debute pod touto organizáciou nestačil na Bena Rothwella, ktorý mu uštedril prvú kariérnu prehru na submisiu. 35-ročný Američan si následne pripísal highlightový moment, ktorý obletel celým svetom.

V súboji s Gianom Villantem niekoľkokrát skúšal rôzne kopy z otočiek a na ťažkú váhu mimoriadne neortodoxných techník. Druhá päťminútovka priniesla pre Barnetta priam ukážkové ukončenie. Američanovi sa podarilo kopom z otočky zasiahnuť súperovu hlavu. Ten následne nekontrolovane letel k zemi a pár doklepávajúcich úderov už stačilo na virálne ukončenie pred limitom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ChampionShipGear (@championshipgear)

Martin Buday na víťaznej vlne

Rodák spod Tatier spomína aj napriek nepríjemným zraneniam na rok 2021 veľmi pozitívne. V júni dokázal otočiť nepriaznivý vývoj stretnutia s Poliakom Mindom a vyhral v 2. kole na TKO. Buday sa tak stal šampiónom Oktagonu v ťažkej váhe, no obhajoby titulu sa už nedočkal.

Následne totiž prišla ponuka na účasť v reality show Dana White’s Contender Series. V nej bojovníci bojujú o zmluvu s UFC a v prípade výhry, skvelého výkonu alebo ukončenia pred limitom rozhodne prezident Dana White o ich ďalšom pôsobení v zámorskej organizácii.

Martin Buday nastúpil proti Lorenzovi Hoodovi z pozície výrazného favorita. Hood vzal zápas so slovenským ťažkotonážnikom tesne pred jeho konaním a po kondičnej stránke na tom vôbec nebol dobre. Buday sa dopracoval k ukončeniu tesne pred koncom 1. kola a s prehľadom získal kontrakt s UFC. Natiahol tak svoju sériu výhier na 8 zápasov, pričom jeho jedinou prehrou bol súboj s dnes už UFC bojovníkom Juanom Espinom.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame