Ideš si už aj ty vianočné songy? Táto známa pesnička je jedným z najlepšie zarábajúcich hitov, hoci ju sprevádza kuriózna situácia!

Pesnička zarába pekné peniaze už roky od jej vydania (Zdroj: Freepik/freepik)

#Prešlo skoro 30 rokov od kedy hudobné hitparády začala valcovať pesnička „All I Want For Christmas Is You“ od Mariah Carey. Interpretka dodnes „ryžuje“ na tomto hite pekné peniaze – vďaka jedinému songu dostáva ročne odhadom okolo 2 miliónov dolárov! To je slušný vianočný darček, no nie?

Astronomický zárobok

Ako Forbes uvádza, Mariah Carey má dostávať ročne viac ako 2 miliónovú províziu len za skladbu „All I Want For Christmas Is You“. Balík peňazí, o akom sa ti ani len nesníva, je len kvapkou do jej ročných honorárov.

Podľa platformy Billboard si Mariah Carey len za túto jednu skladbu minulý rok zarobila viac ako 1,5 milióna dolárov. Plus si k tomu pripočítaj honorár za videnia na YouTube či autorské práva, a si na sume, ktorá je naozaj astronomická.

Nie je to len o súčasnosti

Pesnička zarába pekné peniaze už roky od jej vydania (v roku 1994). Mariah Carey jednoducho vedela, ako na to! Hit sa stal prvým vianočne ladeným diamantovým singlom, čo hovorí o tom, že si ho zakúpilo viac ako 10 miliónov ľudí! Dokážeš si to predstaviť? Takýto úspech dosiahlo za celú históriu len 119 skladieb, no ani jedna z nich nie je vianočná.

Nie je sa čomu čudovať – legendárnu vianočnú pesničku poznajú ľudia po celom svete. Podľa Guinnessovej knihy rekordov ide o celkovo najlepšie umiestnený vianočný hit v rebríčkoch sólových umelcov v celej histórii!

Stovky coverov

Od vydania songu v roku 1994 sa táto „vianočná hymna“ dočkala rôznych prevedení. Desiatky (ak nie stovky) umelcov, ako napríklad Michael Buble, Dolly Parton, Ariana Grande nebo Demi Lovato prepožičali svoje hlasy novým verziám pesničky.

 

Kuriozita po rokoch

Minulý rok bola skladba označená za kópiu, ktorá porušuje autorské práva. Skladateľ Andy Stone požadoval odškodné vo výške 20 miliónov dolárov, pretože tvrdil, že Mariah Carey, Sony Music a spoluautor Walter Afanasieff vykradli jeho námet!

V roku 1989 mala výjsť pod rovnakým názvom jeho pesnička, v spolupráci s kapelou Vince Vance and the Valiants. Advokáti však minulý rok žalobu dobrovoľne odvolali.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk, forbes.cz
Odporúčame