Marek ohuruje svet svojím sexi telom: Reprezentoval nás aj na medzinárodnej súťaži krásy

Marek Jastráb nás reprezentoval aj na medzinárodnej súťaži.

Marek Jastráb získal na súťaži Mr. Supranational 13. miesto. (Zdroj: Radoslav Orenič)

#Byť obchodným zástupcom, osobným trénerom vo fitness centre, trénovať nádejných mladých futbalistov a dokonca aj aktívne hrať futbal dá určite zabrať. Len ťažko sa popritom dá pomýšľať aj na ďalšie, nové koníčky. Marek Jastráb sa však dostal aj do sveta modelingu a hoci nad touto brandžou nikdy nerozmýšľal a od detstva miloval futbal, pred niekoľkými týždňami na medzinárodnej mužskej súťaži krásy Mister Supranational 2021 ohúril porotcov aj priaznivcov modelingu z celého sveta. O tom, čo všetko sa počas súťaže naučil, ako to na svetovej súťaži vyzerá a čo radí začínajúcim modelom nám porozprával v interview.

Spomínaš si na prvý kontakt s modelingom?

Všetko to začalo pozvánkou na fotenie do Košíc, ktoré som absolvoval s fotografom Radoslavom Oreničom. Ten bol vyslaný v zastúpení agentúry Jozefa Oklamčáka – OklamčákProduktion.

Aké bolo tvoje prvé fotenie? Spomínaš si naň?

Zo začiatku som mal isté obavy keďže som s tým nemal žiadne skúsenosti, ale musím povedať že Rado je veľký profesionál a fotenie bolo bezproblémové a dokonca som si to užil. Na to fotenie nikdy nezabudnem, lebo koniec koncov dopadlo nad naše očakávania.

Ako si reagoval, keď ťa oslovil tím okolo Jozefa Oklamčáka a Rada Oreniča ohľadom súťaže Mister Slovenskej republiky? Bral si to aj ako istú zodpovednosť?

Bol som veľmi milo zaskočený, že z toľkých kandidátov si zvolili práve mňa. Je to pre mňa veľká česť a predovšetkým zodpovednosť, lebo aj taký Mister musí spĺňať určité požiadavky. Nejde len o to dobre vyzerať, ale aj slušne vystupovať, vyjadrovať sa, byť vzorom pre ostatných, a podobne.

Po oficiálnom vyhlásení som dostal určité úlohy v rámci prípravy na medzinárodnú súťaž, ktoré som pravidelne plnil. Dostal som ponuku na pár mesiacov modelingu do Talianska, ale tú som kvôli súťaži odmietol.

Len pred pár dňami si sa vrátil zo súťaže 2021 Mister Supranational. Aká bola pre teba súťaž?

Musím povedať že bola skvelá. Z 34 kandidátov som sa umiestnil na 13. mieste, čo je, myslím si, prijateľný výsledok i keď cieľ som si stanovil vyšší. Niekedy nie je dôležité práve konečné umiestnenie, ale dojem, ktorý zanecháte.

Ako táto súťaž prebiehala?

Denne sme mali program plný od rána do večera. Počas 10 dní sme absolvovali fotenia v obleku, športovom oblečení a plavkách, skúšanie rôzneho štýlov oblečenia (športového, elegantného, plaviek ale aj štýlového oblečenia na otváraciu show pre finálny program), nahrávanie videí – zábavných „challenges“, ale aj serióznych interview. Program taktiež obsahoval súťaž MISTER TOP MODEL and TALENT, PRELIMINARY COMPETITION  alebo aj FITNESS COMPETITION.

V jeden večer sa konal ceremoniál pre oficiálne odovzdávanie šerpy Mistra Supranational jednotlivých krajín. Často sme trénovali choreografie pre finálnu show. Deň pred našim finále sme boli podporiť naše kolegyne na finále MISS SUPRANATIONAL 2021, ktoré urobili fantastickú show. Okrem toho sme navštívili tie najkrajšie miesta regiónu Malopolska. Najdôležitejšie však bolo vytvoriť si nové kontakty a priateľstvá počas celej súťaže.

Modelky často hovoria, že sa pred miss musia veľa učiť. Trénujú chôdzu, držanie tela, cvičia. Ako to je v prípade mužskej súťaže? Musel si sa učiť niečo nové?

Samozrejme. Bolo toho naozaj veľa, s čím som sa predtým nestretol a musel som to trénovať, ale výhoda bola, že ma to veľmi bavilo a šlo to o to ľahšie. Presne ako spomínaš, držanie tela, chôdza, pózovanie či trénovanie tanečných pohybov, ale taktiež nesmiem zabudnúť na mentálny tréning, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou prípravy na svetovú súťaž.

Aká bola príprava na súťaž? Cvičil a stravoval si sa inak ako predtým? Medzi dievčatami sa často hovorí aj o poruchách príjmu potravy. Myslíš, že existujú podobné veci aj medzi mužmi na súťažiach krásy?

Keďže som mal za úlohu nejaké to kilo pribrať, prispôsobil som tomu tréningový aj stravovací plán. Zvýšil som denný príjem potravy (kalórií) a zaradil som do tréningového procesu zdvíhanie vyšších hmotností. Cieľ som splnil, čomu sa veľmi teším.

Myslím si, že súťaže u mužov sú trochu iné, kde sa súťažiaci snažia práve o to aby mali vymakanú postavu, udržanie svalovej hmoty či tehličky na bruchu. Čiže v nejakých prísnych diétach nevidím žiaden zásadný význam, ale je to individuálne. Strava musí byť pestrá, striedma, vyvážená a podporená športom.

Čo všetko sa na takejto súťaži hodnotí a ktoré krajiny sú najúspešnejšie na spomínaných súťažiach?

Mali by byť hodnotené viaceré kritéria. Osobnosť, povaha, správanie, výzor, chôdza, pózovanie, no hlavne to, či je dotyčná osoba zaujímavá práve pre tento typ súťaže a odvetvia/ showbiznisu.
Z posledných rokov vidíme, že najúspešnejšie sú krajiny Južnej a Severnej Ameriky. Prečo to tak je, to objasniť neviem.

Čo hovoríš na rozvoj mužského modelingu na Slovensku? Myslíš, že máme oproti svetu medzery, alebo je to u nás v priemernom stave?

Všetko záleží od možností a okolností ktoré máte. Osobne si myslím, že na Slovensku máme dobrý tím, ktorý sa snaží stále viac a viac zviditeľniť Slovenských modelov. Ja sa budem snažiť pomôcť tomuto tímu a môjmu nasledovníkovi – Mistrovi Slovenskej Republiky 2021 ktorý bude už onedlho vyhlásený.

Čo by si odkázal chlapcom, ktorí chcú skúsiť modeling, ale boja sa reakcií svojho okolia?

Nemajú sa čoho báť. Je to predsa ich život a oni ho musia žiť naplno. Najdôležitejšie je pracovať pre dobrú agentúru, veriť v seba samého a vytýčiť si určité ciele. Vždy sa nájde z okolia niekto to bude hovoriť, čo máte a nemáte robiť, máte svoju hlavu, treba jej dôverovať ale vypočuť si aj múdrejších a skúsenejších.

Čo by mali robiť tí, ktorí chcú v modelingu preraziť?

Mali by na sebe pracovať poctivo a tvrdo, starať sa o seba a veriť si. Stanoviť si konečný cieľ, medzi tým čiastkové ciele a ísť si rovno za nimi.

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame