Ľudovít Klein nastúpi na UFC v Las Vegas: Jeho súperom bude MMA ikona

Lajoš Klein po víťazstve

Lajoš Klein oslavuje víťazstvo (Zdroj: Instagram/ufc)

#Slovenský MMA bojovník Ľudovít Klein pozná ďalšieho súpera v prestížnom UFC. V tomto prípade o prvotriednu legendu sveta zmiešaných bojových umení. 

Ľudovít Klein proti MMA legende

Klein je prvým Slovákom v UFC, pričom naposledy sa predstavil v marci v Londýne na UFC 286, kde bol jeho súperom Jai Herbert, s ktorým remizoval. V uplynulých troch dueloch má priaznivú bilanciu, okrem spomínaného nerozhodného výsledku dvakrát zvíťazil a osvedčil sa ako fighter, ktorý si zaslúži priestor. 

Niekdajší člen OKTAGON MMA nastúpi najbližšie 3. júna 2023 na podujatí UFC on ESPN 45 v americkom Las Vegas v UFC Apex, kde bude jeho protivníkom Jim Miller (v tejto chvíli má už 39 rokov).

Ide o skutočne ikonické meno sveta zmiešaných bojových umení, v UFC má na svojom konte už 41 zápasov, pričom celkovo bojoval v 53 profesionálnych dueloch. Jeho súťažný debut prišiel v roku 2008 a stáli proti nemu aj mená ako Diaz, Cerrone, Hooker, Pettis, Poirier, Chiesa, Medeiros či Oliveira.

„Bude to veľmi ťažký zápas, ale teším sa naň,“ nechal sa počuť Ľudovít Klein. Hlavným duelom UFC on ESPN 45 v Las Vegas bude duel Hermansson vs Allen. Ďalšie detaily eventu budú známe už čoskoro. 

Sleduj náš TikTok

Zdroj: hashtag.sk, UFC
Odporúčame