Staré rivality aj nové výzvy: Israel Adesanya si môže súperov vyberať

Israel Adesanya vs Jan Blachowicz (Zdroj: TW, Sky Sports, UFC)

#Israel Adesanya cez víkend na UFC 287 zdolal v boji o titul strednej váhy Alexa Pereiru a získal späť pozíciu šampióna. Menoslov jeho možných súperov sa rozrastá, pričom niektoré alternatívy sú naozaj zaujímavé.

Adesanya má rôzne možnosti

Počas tohto týždňa sa vo veľkom špekulovalo o tom, že by Adesanya vo svojom ďalšom zápase mohol nastúpiť proti Dricussovi Du Plessisovi. Ich duel by vraj mohol prebehnúť v Afrike. Zatiaľ je to ale v rovine debát.

Ďalšie plány Israela Adesanyu: Jeho nasledujúci zápas bude šou

Populárny šampión „Izzy“ má však aj ďalšie príležitosti. Na diaľku ho vyzýva Robert Whittaker, ktorého Adesanya v minulosti poslal k zemi po KO a raz ho zdolal na body. „Naozaj to chcem. Mojím cieľom je zisk titulu v kategórii do 84 kilogramov a prajem si, aby to bolo proti Adesanyovi. On je súperom, ktorého si želám,“ nechal sa Whittaker počuť. Cítiť z neho, že s rodákom z Lagosu má nevyrovnané účty. Je otázne, či by Adesanya mal interes o tretí duel s Whittakerom, keď s ním má aktuálne bilanciu 2:0.

Ozval sa aj Jan Blachowicz, niekdajší šampión UFC v kategórii do 93 kilogramov. Práve v poloťažkej váhe s Adesanyom v roku 2021 bojoval a uštedril mu prvú porážku v MMA. „Janek“ by chcel s Israelom bojovať zas, pre zmenu ale v divízii do 84 kilogramov. „Ľudia by mi mali vo mňa veriť o niečo viac, dokážem schudnúť, viem, ako to urobiť, viem, ako sa tam dostať. Ak UFC bude chcieť tento duel, ja som určite za,“ uviedol Poliak. Nech už proti „Izzymu“ bude stáť najbližšie ktokoľvek, bude to podrobne sledované každým priaznivcom zmiešaných bojových umení.

Zdroj: hashtag.sk, MMA Junkie
Odporúčame