Mafiánsky boss, ktorý sa zapísal do dejín: 10 dychvyrážajúcich zaujímavosti o Pablovi Escobarovi

Instagram

#Keď sa 1. decembra 1949 narodil Pablo Escobar, nikto ešte netušil, že jeho meno sa vpíše do histórie. Aj keď sa preslávil negatívnym spôsobom, na jeho osobe je niečo, čo púta pozornosť a fascinuje aj roky po jeho smrti. To potvrdil aj úspech skvelého seriálu Narcos.

Hovorí sa, že Pablo Escobar sa vďaka obchodu s drogami stal najbohatším kriminálnikom všetkých čias. Jeho príjmy z tejto nelegálnej činnosti boli astronomické, čo ho vystrelilo medzi najbohatších ľudí sveta vôbec. Isté roky bol dokonca absolútne najbohatším človekom planéty. Okrem toho nemal zľutovania s nikým, kto mu stál v jeho ceste. Pozrite sa na desať najzaujímavejších faktov o tejto osobe.

>> 5 dôvodov prečo musíte vidieť jeden z najlepších seriálov súčasnosti: Príbeh narkobarónov z Kolumbie pripúta ku kreslu <<

1. Miloval domovinu

Escobar mal na krku množstvo obvinení, z ktorých sa už nemohol nijako vymotať. I napriek tomu radšej obetoval pár rokov vo väzení, než by z krajiny nadobro odišiel. Vďaka jeho bohatstvu si mohol vybrať ktorékoľvek miesto na svete v absolútnom utajení. On i napriek tomu chcel zostať v Kolumbii.

https://www.instagram.com/p/BdRfdDzg1jO/?taken-by=escobargpablo

2. Väzenie? Iba na oko

Nečudo, že sa väzeniu nebránil. To, v ktorom bol Escobar malo názov La Catedral a vybavené bolo lepšie, ako hocijaký hotel v dnešnej dobe. Nechýbalo futbalové ihrisko, vodopád, biliard či teleskop, ktorý používal, keď volal domov. Najväčší gól bol, keď si do tohto väzenia prišli po istú smrť istí štyria vysoko postavení politici. A netreba asi písať, kto za ich vyhasnuté životy mohol.

https://www.instagram.com/p/Bb2NX-Xg9Gk/?taken-by=escobargpablo

3. Milióny a miliardy

Povráva sa, že v čase jeho najväčšej moci zarábal Escobar 60 miliónov dolárov denne. Svoje peniaze investoval do vzácnych kúskov a keď už nevedel čo s nimi, jednoducho ich zakopával do zeme. Nečudo, že množstvo peňazí sa nenašlo a iné zhnili alebo poškodili krysy.

https://www.instagram.com/p/BNbwdAulAia/?taken-by=escobargpablo

4. Gumičky na peniaze

Ako sa na správneho mafiána patrilo, svoje peniaze mal poctivo zviazané v gumičkách. Na tie mesačne minul viac ako 2.500 dolárov.

https://www.instagram.com/p/BcUfgxtA4yR/?taken-by=escobargpablo

5. Pre rodinu všetko

Rodina bola pre tohto muža nesmierne dôležitá. Keď bol so svojimi najbližšími na úteku, zapálil 2 milióny dolárov kvôli tomu, aby sa jeho dcérka ohriala, keďže jej bola zima a údajne bola chorá.

https://www.instagram.com/p/BasnvaTAVdq/?taken-by=escobargpablo

6. Mladučká manželka

Keď mal Pablo 27 rokov rozhodol sa oženiť s dievčaťom menom Mária. V tom čase mala iba 15 rokov. Neskôr s ňou splodil 2 deti.

https://www.instagram.com/p/BVBf5UDgkgz/?taken-by=escobargpablo

7. Vlastná ZOO

Keď drogový barón nevedel, čo s peniazmi, rozhodol sa urobiť si radosť a investovať do zvierat. Vedľa jednej zo svojich víl dať vybudovať veľkú ZOO. Nachádzali sa v nej zvieratá od výmyslu sveta, cez žirafy, slony až po hrochy či iné exotické živočíchy.

https://www.instagram.com/p/Bb9jB4wA0Ah/?taken-by=escobargpablo

8. Premyslené pašovanie

Dostať drogy do USA začalo byť tak nadrozmerné, že Escobar nevyužíval už iba lietadlá, ale údajne si zaobstaral aj 2 ponorky, ktorými návykovú látku posielal z Kolumbie. Aj keď bol jeho biznis obrovský, na všetko dohliadal a prísne kontroloval. Ako je už známe, zradiť sa ho neoplatilo…

9. Robin Hood z Kolumbie

Nemožno poprieť, že mal Escobar na rukách krv tisícok ľudí. Oficiálne sa hovorí o približne 4.000 mŕtvych, kam patrili politici, úradníci, policajti či novinári. I napriek tomu sa Escobar tváril ako dobrosrdečný muž a svoje peniaze dával na charitu, do kostolov či pomáhal rozvíjať verejné priestranstvá výstavbou parkov a podobne.

https://www.instagram.com/p/BSw9n-UgvPG/?taken-by=escobargpablo

10. Megapohreb

Život Pabla Escobara fascinuje dodnes mnoho ľudí a filmárov či spisovateľov. Svoju púť ukončil 2. december 1993, keď ho ako 44-ročného dolapili a postrelili. Vyfasoval tri rany. Jeho pohrebu sa zúčastnilo neuveriteľných 25.000 ľudí.

Odporúčame