Sieť kín reaguje na extrémne horúčavy po svojom: Ryšaví ľudia dostanú lístky do kina zadarmo

ryšavá žena

Ľudia s ryšavými vlasmi sa budú môcť pred horúčavami zadarmo ukryť v kinosálach (Unsplash/Dominik Day)

#Britská sieť kín Showcase včera a dnes ponúka ľuďom s ryšavými vlasmi lístky do kina zadarmo. Môžu za to extrémne horúčavy.

Meteorológovia predpovedajú, že v Spojenom kráľovstve môže teplota počas týchto dní na niektorých miestach prekročiť 40 °C. To by prekonalo doterajší teplotný rekord krajiny z roku 2019, ktorým je 38,7 °C nameraných v Cambridgi. Šanca, že sa tak stane, je až 90%.


Pocit chladu ako v klimatizovanej miestnosti: Ako nás pre teplom vedia ochrániť staré budovy bez klímy?


Ryšavovlasí sa môžu ukryť v kine

Pre mnohé miesta a mestá Spojeného kráľovstva platia mimoriadne výstrahy pred extrémnymi teplotami. Okrem médií na ne zareagovala aj sieť kín. Keďže ľudia s ryšavými vlasmi sú prirodzene citlivejší na slnečné žiarenie, budú sa pred ním môcť schovať v klimatizovaných kinosálach. A to hneď počas dvoch dní.

„Zatiaľ čo si Spojené kráľovstvo užíva slnečné počasie, uvedomujeme si, že pre niektorých ľudí je zvládanie týchto horúčav mimoriadne náročné. Preto ryšavým ľuďom ponúkame voľný vstup do našich kinosál počas pondelka a utorka. Budú si môcť vychutnať nielen niektorý zo skvelých filmov, ktoré premietame, ale aj pohodlie klimatizovanej kinosály, ktorá ich ochráni pred slnkom.“ povedal Mark Barlow, generálny manažér Showcase Cinemas, pre NME. Ten, kto zodpovedá podmienkam, bude mať nárok na jeden voľný lístok na deň. Každý ryšavovlasý obyvateľ Spojeného kráľovstva si tak bude môcť počas týchto horúcich dní pozrieť v kine dva filmy zadarmo.

teplomer ukazujúci vysokú teplotu
Vysoká denná teplota má negatívny vplyv na život nielen v Spojenom kráľovstve (Pixabay/Gerd Altmann)

Rekordne vysoké horúčavy

Vlna vysokých horúčav výrazne ovplyvňuje život vo Veľkej Británii. Mnohé školy majú skrátené vyučovanie, prípadne sa neotvoria vôbec. Železnice žiadajú ľudí, aby cestovali iba vtedy, ak je to naozaj nevyhnutné, a niektoré spoje boli zrušené. Presúvajú sa aj plánované lekárske zákroky. Londýnska záchranárska služba očakáva v najhorúcejšie dni 8 000 výjazdov v rámci hlavného mesta, pričom bežne ich majú počas rušného dňa okolo 5 500.

Už v pondelok o 11:00 dopoludnia teploty na viacerých miestach prekročili 32 °C. Úrady varujú ľudí pred nadmernou námahou, nakoľko aktuálne teploty predstavujú vysoké zdravotné riziko. Meteorologický ústav vyzýva obyvateľov, aby tieto výstrahy brali vážne a horúčavy nepodceňovali.

 


Poď na náš TikTok a pukneš od smiechu! Nové sketche každý týždeň

Zdroj: hashtag.sk, nme.com, dailymail.co.uk, bbc.com
Odporúčame