Po Malej morskej víle je na obzore remake Lilo a Stitch: Takto bude vyzerať herecké obsadenie!

Lilo & Stitch sa po desiatkach rokov dočkajú hranej verzie (Zdroj: Flickr.com/Wallpaper Idol)

#Nulté roky sa niesli v znamení skvelých animovaných filmov, ako Shrek, Doba ľadová a samozrejme Lilo a Stitch. Kto by si nepamätal modrého mimozemšťana a jeho príbeh o hľadaní „ohana“, teda rodiny? Zábavná, dojímavá a skvelo zrežírovaná kultovka sa konečne dočká hranej verzie. Ani ty sa už nevieš dočkať, ako CGI zvládne postavy ako Stitch či Pleakley?

Čo už vieme o natáčaní?

S produkciou filmovej verzie Lilo & Stitch mala spoločnosť Disney začať už v apríli tohto roku. Ak predpokladáš, že miestom natáčania nebude nič iné ako Havaj, tak sa rozhodne nemýliš, no predsa len došlo k menším zmenám. Postavy v animovanej verzii z roku 2002 žili na ostrove Kaua’i, no podľa Hawaii News Now ovplyvnilo natáčanie filmu dopravu na ostrove Oʻahu. 

Zatiaľ nie je známe, či bude hraná verzia určená na uvedenie v kinách alebo na streamovacej službe Disney Plus. Každopádne ho uvidíme najskôr až v roku 2024.

Keďže pôjde o priamy remake, môžeme očakávať, že dej filmu bude takmer totožný s originálom. V ňom sa geneticky upravená mimozemská forma označená ako „Experiment 626″ dostane na Zem. Náhodou tu spozná 6-ročné dievča menom Lilo, ktorú vychováva len jej sestra. V Stitchovi vidí osamelého a nepochopeného „psieho“ mimozemšťana  a spolu vytvoria to, čo im tak chýba – „ohana“, teda rodina.

Kombinácia živého hrania a CGI

Na stvárnenie veľkého množstva postáv, akou je napríklad samotný Stitch či agent Pleakley, budú musieť byť použité CGI efekty. Ostáva už len dúfať, že ich kvalita charaktery nepokazí, ale skôr im pomôže. Postavu Lilo, ktorá je trochu samotárka, miluje surfovanie a hudbu Elvisa Presleyho, si zahrá rodená havajčanka, Maia Kealoha. 

Lilo si zahrá Maia Kealoha (Zdroj: Instagram/xpresscinema)

Lilo prišla o rodičov a jej zákonným zástupcom sa stala len 18-ročná sestra Nani, ktorá sa snaží zo všetkých síl, aby jej Lilo nevzali do pestúnskej starostlivosti. V hranej verzii si ju zahrá Sydney Agudong.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Tom Holland si dáva ročnú pauzu: Vyčerpalo ho natáčanie Preplnenej izby, aká je budúcnosť Spider-Mana 4?
Nani si zahrá herečka Sydney Agudong (Zdroj: Instagram/popupdatesdaily)

Naninho takmer „priateľa“ Davida stvárni Kaipo Dudoit, ktorý po istých nezrovnalostiach nahradil Kahiau Machada. David sa neustále snaží pozvať Nani na rande, no tá je vždy zaneprázdnená samotnou Lilo, domácnosťou, prácou a štúdiom.

V úlohe Davida uvidíme Kaipo Dudoit (Zdroj: Instagram/cinserieslatam)

 

Si fanúšikom animovaného filmu Lilo a Stitch?

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk hawaiinewsnow.com cosmopolitan.com
Odporúčame