Skvelá správa pre zamestnancov: Táto spoločnosť zvyšuje na Slovensku platy, a to hneď!

Lidl.

Šťastný nový plat 2022 pre všetkých zamestnancov Lidlu je realitou (Zdroj: Adobe Stock)

#Zdražovanie, zvyšovanie nákladov, komplikovaná situácia v súvislosti s pandémiou. To trápi nielen zamestnávateľov, ale aj zamestnancov. V týchto neistých časoch sa spoločnosť Lidl rozhodla ísť proti prúdu. Namiesto prepúšťania či škrtania výdavkov pristúpila k dôležitému kroku.

Najvyššia inflácia za 17 rokov

Asi si si všimol, že na Slovensku poriadne rastú ceny tovarov a služieb. Viac platíš napríklad pri tankovaní, za energie, ale aj za stavebné materiály. Inflácia totiž v decembri roku 2021 stúpla na 5,8 %. Podľa údajov Štatistického úradu SR ide o rekordnú mesačnú hodnotu od decembra 2004. Zatiaľ čo v decembri 2020 sme za určitý tovar zaplatili napríklad 100 eur, o rok neskôr to už bolo za presne rovnaký nákup priemerne takmer 106 eur. Ceny pritom budú zrejme rásť aj v najbližších mesiacoch. Dobrou správou však je, že do konca roka sa očakáva zníženie inflácie na 4 %.

Vývoj cien na Slovensku.
Zdroj: ŠÚ SR

Tento rok by si mal zarobiť viac

A ako je to s platmi? Štatistický úrad SR uviedol, že mzdy na Slovensku medziročne narástli o 6,5 %, čo predstavovalo v priemere 72 eur. Ak sa pozrieme na rok 2020, personálna agentúra Grafton prichádza s potešiteľnou prognózou. Odhaduje totiž, že mzdy Slovákov by mali vzrásť o päť až osem percent. Či sa táto predpoveď naozaj vyplní a na účet ti príde vyššia suma, je otázne. Isté však je, že niektorí zamestnávatelia so zvyšovaním platov už začali.

Lidl pridáva všetkým zamestnancom

Spoločnosť Lidl sa rozhodla na nič nečakať a zamestnancom na Slovensku rovno zvýšila platy. Týka sa to tisícok ľudí! V rámci novoročnej kampane s názvom Šťastný nový plat dostane každý pracovník predajní a skladov vyššiu mzdu s platnosťou od 1. januára 2022Mzdové náklady Lidla tak medziročne stúpli o 8 miliónov eur.

„Naše zamestnankyne a zamestnanci z predajní a logistických centier stoja dlhé mesiace v prvej línii. Nemajú možnosť pracovať z domu a pracujú bez ohľadu na aktuálnu pandemickú situáciu. Dokonca aj počas tvrdého lockdownu, a to s cieľom zabezpečiť zásobovanie obyvateľov potravinami. Zaslúžia si, aby sme našu vďaku vyjadrili aj konkrétnymi krokmi. Preto sme sa rozhodli zvýšiť im plat,“ vysvetlil aktuálny krok Matúš Gala, generálny riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Najzaujímavejšie platy spomedzi všetkých reťazcov

Zamestnanci pritom dostali od Lidla záruku, že nová vyššia mzda sa nebude meniť. „Sme presvedčení, že najväčší zmysel majú koncepčné kroky. Aj preto sme namiesto jednorazovej odmeny či trinásteho platu zvolili cestu zvýšenia základnej mzdy. Záväzok zvýšených platov je trvalý a platný bez ohľadu na vývoj pandémie,“ dodáva Matúš Gala.

Zvyšovanie platov pritom neovplyvní doterajší systém benefitov ako napríklad doplnkové penzijné pripoistenie 200 eur ročne po odpracovanom jednom roku. „Základný cieľ našej stratégie odmeňovania zostáva nezmenený. V predajniach a logistických centrách chceme zamestnancom ponúkať najatraktívnejšie platové ohodnotenie v segmente,“ uviedol Róbert Flachbart, konateľ spoločnosti zodpovedný za rezort predaja a logistiky.

Na daniach zaplatil 26 miliónov eur

Lidl je nielen viacnásobný držiteľ ocenení TOP employer a Najzamestnávateľ, ale po siedmykrát aj najlepší daňovník roka. Navyše patrí k najvýznamnejším platiteľom DPH v krajine. Veď len za minulý rok zaplatil korporátnu daň vo výške 26 miliónov eur a medzi firmami na Slovensku to bola celkovo druhá najvyššia suma. V priebehu ostatných piatich rokov získal slovenský štátny rozpočet v súvislosti s pôsobením Lidla na našom území viac ako 1 miliardu eur.

VIAC O VOĽNÝCH PRACOVNÝCH MIESTACH V LIDLI

LIDL zamestnanci Šťastný nový plat

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame