Unikátna značka v Lidli: Prečo vznikla a akého prekvapenia sa dočkali slovenskí dodávatelia?

Slovenskô Lidl

Kvalitné slovenské výrobky si môžeš dopriať každý deň (Zdroj: Instagram/lidlsk)

#Lidl pravidelne prináša svojim zákazníkom originálne novinky. Jednou z nich je aj značka Slovenskô, ktorú ti bližšie priblížime. Ide totiž o zaujímavý projekt, ktorý podporuje slovenských hospodárov, pestovateľov a dodávateľov.

Kvalita z našej zeme

Vo februári tohto roka priniesol Lidl na trh špeciálnu privátnu značku Slovenskô. Práve počas náročného obdobia pandémie predstavovala podporu pre viacerých slovenských dodávateľov.  Značka je unikátna práve tým, že mieri na to najtypickejšie slovenské, pochádzajúce z rôznych regiónov či rôznych kútov Slovenska – od Spiša, cez Gemer až po západné Slovensko,“ povedal generálny riaditeľ pre Lidl Slovensko Matúš Gála. Ide o kvalitné slovenské produkty – od zeleniny, mäsových, mliečnych výrobkov až po pekárenské výrobky. Navyše ich aj vizuálne ľahko rozoznáš.

Lidl chce navýšiť domáce výrobky o tretinu

V poslednom obchodnom roku tvorili v Lidli výrobky od slovenských dodávateľov viac ako 35 % z celkového objemu dodaných potravín. Slovenským firmám zaplatil diskont za ich výrobky 340 miliónov eur a išlo teda o sumu, ktorá priamo putovala na účty dodávateľov. Do roku 2025 má však Lidl jednoznačný cieľ – hodnotu výrobkov nakúpených od slovenských dodávateľov chce zvýšiť až o 30 %. 

A koľko dodávateľov zo Slovenska spolupracuje s Lidlom? Aktuálne ich má v portfóliu 226. Jedným z dôvodov ich nárastu sú samotní zákazníci, ktorí produkty od nich preferujú.

Unikátny krok v náročných časoch

Odber potravín od slovenských dodávateľov je obrovskou pomocou, pretože mnohí museli bojovať s výpadkom svojich predajných kanálov, poklesom tržieb, spomalením cash-flow či inými finančnými problémami. Zákon umožňuje splatnosť faktúr pre potravinárov až 30 dní. To je v dnešnej situácii skutočne dlhá doba, ktorá často nestíha dodávateľom pokryť ich náklady. Lidl sa preto rozhodol skrátiť túto dobu na 10 dní.

„Chápeme, v akej zložitej situácii sa nachádzajú domáci dodávatelia a uvedomujeme si našu spoločenskú zodpovednosť. Aj preto sme sa im rozhodli vyjsť v ústrety. Splatnosť faktúr do 10 dní od doručenia tovaru a faktúry garantujeme až do konca roku,“ upresňuje Katarína Matejovie, konateľka Lidl Slovensko zodpovedná za rezort administratívy.

Ak povedia, že v stredu o tretej zaplatia, tak sa to aj stane

Slovenskí hospodári si spoluprácu pod privátnou značkou Slovenskô pochvaľujú. „Lidl patrí medzi našich TOP 5 odberateľov. Spolupráca s ním nám priniesla možnosti rozšírenia objemu produkcie a taktiež sa nám v priebehu dlhoročnej spolupráce otvorili aj iné trhy v rámci Európy – vďaka privátnym značkám,“  skonštatoval Ján Husák, obchodný riaditeľ spoločnosti Tatranská mliekáreň.

Podnikatelia oceňujú aj najnovší krok mimoriadne rýchlej úhrady faktúr. „Lidl považujeme za veľmi seriózneho partnera. Pri vyjednávaní cien je síce veľmi náročný, ale čo sa týka platenia a dodržiavania stanovených pravidiel, je stopercentný. Ak povedia, že v stredu o tretej zaplatia, tak sa to aj stane a je to garantované,“ uviedol zakladateľ vinárstva JM Doľany Jozef Mikuš.

Podpor slovenských dodávateľov aj ty!

Domáce produkty a lokálnych dodávateľov môžeš podporiť aj ty – stačí si ich len kúpiť. Získaš nielen chutné výrobky, ale aj záruku kvality najvyššej kategórie. Pod značkou Slovenskô nájdeš takmer všetky druhy potravín, zeleniny, mäsové a mliečne produkty. Či už si rád pochutnáš na syroch, údeninách alebo chrumkavom chlebíku, všetko nájdeš aj s výhodnou cenou, takže dobroty môžeš mať na svojom stole každý deň.

VIAC O ZNAČKE SLOVENSKÔ

Lidl.
Zdroj: Lidl

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame