Obľúbený reťazec ide s dobou: Pozri, aké novinky prináša, a využívaj ich naplno

Lidl ide s dobou, tieto novinky na teba už čoskoro čakajú

Lidl ide s dobou, tieto novinky na teba už čoskoro čakajú (Zdroj: Lidl)

#O tom, že Lidl vo svojich predajniach ponúka lokálne slovenské výrobky či dokonca vegánske potraviny, už určite vieš. Obchodný reťazec však modernizuje aj mnohé svoje predajne. Ukážeme ti, aké novinky v Lidli nájdeš už teraz – zisti, či ich využívaš naplno!

Rýchle platobné terminály

Ani teba nebaví zdĺhavé čakanie na terminál pri platení kartou? V niektorých obchodoch sa s pomalými zariadeniami stretneš aj dnes, ale Lidl to už nie je. Do všetkých svojich predajní totiž zaviedol najmodernejšie platobné terminály, ktoré vedia oproti starším typom prijať a spracovať platbu o 5 až 6 sekúnd rýchlejšie. Transakcia je teda vybavená už do 3 sekúnd. Väčšinou si zrejme ani nestihneš odložiť peňaženku s kartou do vrecka a platba je uskutočnená.

A aké sú reálne skúsenosti zákazníkov? „Rýchlosť v platení kartou, alebo u mňa skôr mobilom, som si už všimol. Kedysi som vždy čakal už s pobalenými vecami, kým platba prejde. Teraz priložím telefón a vlastne okamžite môžem ísť, čo je paráda,“ hovorí zákazník Peter.

Samoobslužné pokladne

Ako vyzerajú samoobslužné pokladne, určite vieš. Zvyčajne vďaka nim nemusíš stáť v radoch a blokuješ si tovar sám. Nájdeš ich už aj v niektorých obchodoch tohto reťazca a zaplatiť v nich môžeš kartou.

„Samoobslužné pokladne v Lidli ma veľmi potešili, lebo občas zbehnem kúpiť len pár vecí a vďaka nim som vybavená naozaj rýchlo. Oceňujem, že sa pri nich dá platiť iba kartou, pretože je to rýchlejšie a nemusím čakať, kým si človek predo mnou vyráta peniaze či napočíta drobné,“ hovorí Eva.

Platba kartou v samoobslužných pokladniach je dnes rýchlejšia ako kedykoľvek predtým. (Zdroj: Lidl)

Nový zákaznícky terminál – ukáže cenu, prezradí zloženie aj najnovšie akcie

Obdobu týchto terminálov iste poznáš. Ak chceš zistiť, koľko stojí tovar, ktorého cenovku si nenašiel, jednoducho nasnímaš čiarový kód a cenu sa dozvieš. Lidl však tento zákaznícky terminál posunul na novú úroveň.

Terminál ti môže ukázať napríklad aj dodatočné informácie o pečive, ktoré si si vybral. Zistíš, aké prísady sa v ňom nachádzajú, či je vegetariánske alebo vegánske, aké alergény obsahuje a podobne. Okrem toho si v ňom teraz môžeš prelistovať aj aktuálny leták v elektronickej podobe. Obchodný reťazec tým znova ušetrí papier na výrobu tlačených letákov. Rieši sa aj možnosť vybavovania reklamácií cez tento terminál. Proces by sa tým zrýchlil a zjednodušil. Dotykové ovládanie je vyladené do dokonalosti aj pre menej technicky zdatných.

Digitálne zákaznícke terminály vám ukážu nielen zloženie pečiva. (Zdroj: Lidl)

Koniec papierovým cenovkám, nahradili ich elektronické

Lidl dal zbohom aj klasickým papierovým cenovkám. Šetrí tak čas svojich zamestnancov, ktorí ich museli denne ručne vymieňať počas preceňovania, nahadzovania novej akcie či premiestňovania tovaru. Teraz už hneď ráno čakajú na personál i zákazníkov obchodu aktualizované cenovky všetkých tovarov.

Lištu tvorí digitálny panel, na ktorom sa ceny menia automaticky počas noci cez centrálny systém. Keď zamestnanec vyloží nový tovar, cenovku si na panel vie nahrať jednoducho zo systému. Ak bude cenovka niekedy nevyužitá, môžeš na jej mieste nájsť napríklad oznam o aktuálnej kampani alebo iné informácie. Bonusom navyše je aj šetrenie papiera.

Digitálna obrazovka namiesto plagátov

Vieš, čo je digital signage? Ak vchádzaš to Lidla a berieš si nákupný košík, vidíš pred sebou veľkú osvetlenú tabuľu s aktuálnymi zľavami. Pri každej zmene ich personál musel doteraz vymieňať ručne. Aj tejto papierovej zábavke už odzvonilo.

Klasické plagáty nahrádzajú veľké digitálne plochy, na ktorých okrem nových akciových ponúk môžeš vidieť aj najnovšie reklamy, kampane a akýkoľvek digitálny obsah. Podobne ako elektronické cenovky, aj digital signage je riadený prostredníctvom centrálneho systému.

Ak ťa digitálne novinky naozaj zaujímajú, mal by si onedlho navštíviť predajňu Lidl na Trenčianskej ulici v Bratislave. Práve tá sa totiž stane vlajkovou loďou v tejto oblasti a bude obsahovať naozaj všetky moderné, inovatívne IT zariadenia.

ZISTI VIAC O NOVINKÁCH V LIDLI

Advertoriál pripravený v spolupráci so spoločnosťou Lidl.

Zdroj: Hashtag.sk/Advertoriál
Odporúčame