Našli sme libanonského dvojníka Enrique Inglesiasa: Alfasamec, s ktorým sa nezahrávaj!

Faydee

Libanonský spevák, ktorý ťa učarí nie len hudbou, ale i zjavom (Zdroj: Facebook/Faydee)

#Fady Fatrouni je arabský R&B a popový spevák pôvodom z Libanonu. Napriek jeho dlhej a veľmi úspešnej kariére ho však mnohí Slováci stále neregistrujú. My sme sa to však, našťastie, rozhodli napraviť. Zabudni na opočúvaného Iglesiasa, tento sexy arabský interpret rozhodne nemôže chýbať v tvojom playliste!

Najznámejšia skladba – „Can´t Let Go“

Pieseň z roku 2013 Faydeeho vystrelila na vrchol. Práve vďaka nej sa stal internacionálne slávnym. Možno sa čuduješ odkiaľ pochádza jeho príjemná angličtina. Odpoveď je jednoduchá – spevák už od narodenia žije v Austrálii. Ak tento romantický hit ešte nepoznáš, je stopercentná šanca, že sa ti zapáči.

Arabské Habibi ako poznávací znak

Ďalšiu z piesní, ktorú si predstavíme, možno budeš poznať. Má názov Habibi (v prekl. Miláčik) s podnázvom I need your love. Faydeeho nezameniteľný refrén Habibi love, Habibi lalalala love sa v roku 2015 ozýval z nejedného rádia či TV hitparády. Budeš ho poznať aj ty?

Faydee dnes

Prejdime ale na súčasnosť, kde v piesni Salam (v prekl. Ahoj) môžeme vidieť Faydeeho v pozícii šarmantného alfasamca, s ktorým sa neradno zahrávať.

Pieseň Enchante ťa rozhodne postaví zo stoličky! Svieži beat, hravosť a španielsky latino podtón ti navodia hriešne tanečnú náladu.

V poslednej skladbeTrika Trika, ktorú ti ukážeme, Faydeeho spoznáš aj v jeho natívnej polohe – arabčine. Pasáže v reči jeho rodičov, ktoré sa nesú v rapovom duchu, sú príťažlivé, exotické a rozhodne netradičné. Skutočne cool, však?

Faydee je jednoducho šarmantný, originálny a progresívny interpret, ktorý si zaslúžil našu pozornosť. Pre ešte viac noviniek sleduj Hashtag.sk.


Chceš byť nonstop v obraze?

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame