Leto sa pomaly blíži, ty si ešte stále neschudol do plaviek? Pozri si 5 zdravých spôsobov, ako spáliť tuk

Leto sa pomaly blíži, ty si ešte stále neschudol do plaviek?

Leto sa pomaly blíži, ty si ešte stále neschudol do plaviek? (Zdroj: unsplash/Jonathan Borba)

#Najobávanejšie obdobie pre všetky dámy ale aj pre pánov je práve leto. Kým cez zimu sa nám naše prebytočné kilečká darí schovať za oversize mikinou či svetrom, cez leto by sme sa v tom asi utopili. My ti poradíme, ako sa ti podarí zdravo spáliť tuk.

1. Dopraj si dostatok spánku

Ako ti spánok môže pomôcť pri chudnutí? Jednoducho! Pokiaľ si nevyhradíš dostatočný priestor na odpočinok, tvoje telo bude vylučovať hormóny, kvôli ktorým budeš pociťovať pocit hladu. Okrem toho nedostatok spánku aj znižuje metabolizmus či podporuje ukladanie tukov. Prestaň teda ponocovať, vypni Netflix a úspešne schudni.

Dopraj si dostatok spánku
Dopraj si dostatok spánku (Zdroj: unsplash/ Gregory Pappas)

2. Jedz jeden para orech denne

Toto je asi ten najjednoduchší typ, ako zvýšiť svoj metabolizmus. Dopraj si jeden para orech denne a podpor svoju štítnu žľazu. Tá totižto v našom tele reguluje to, ako rýchlo bude fungovať náš metabolizmus.

Jedz jeden para orech denne
Jedz jeden para orech denne (Zdroj: unsplash/Nacho Fernández)

3. Zacvič si

Ak si si myslel, že sa ti podarí udržať postavu bez poriadneho tréningu, tak ťa asi sklamem. Veľmi dôležité je kardio alebo silový tréning. Kardio nám pomôže spáliť kalórie. Silový tréning zas zvýši svalovú hmotu, ktorá v pokoji spáli viac ako tuková. Preto čím viac budeš mať svalov, tým viac kalórií spáliš, aj keď nebudeš nič robiť.

Zacvič si
Zacvič si (Zdroj: unsplash/Victor Freitas)

4. Prestaň sa stresovať

Stres totižto môže poškodiť tvoju reguláciu hmotnosti. Preto ak sa ti podarí byť v pokoji, tvoje telo sa ti odmení v podobe rýchlejšieho spaľovania tukov.

Prestaň sa stresovať
Prestaň sa stresovať (Zdroj: unsplash/Benjamin Child)

5. Vyhni sa občerstveniu s vysokým obsahom cukru

Sedíš pri svojom obľúbenom filme a do toho si vychutnávaš kúsok čokolády? Zbav sa tohto návyku! Sú určite aj zdravšie a menej kalorické návyky, ktorými ulahodíš svojim chuťovým pohárikom. Ak sa však tejto pochutiny nevieš úplne vzdať, tak siahni po zdravšej horkej čokoláde. Ani s tou by si to však nemal preháňať!

Vyhni sa občerstveniu s vysokým obsahom cukru
Vyhni sa občerstveniu s vysokým obsahom cukru (Zdroj: unsplash/Louis Hansel)
Zdroj: hashtag.sk, msn.com
Odporúčame