Legendárne zoskupenie DMS radí: Ako sa prekonávať?

Rapová skupina DMS, lepšie povedané trio Dame, Separ a Smart, patrí k súčasnosti medzi to najlepšie, čo rapová scéna na Slovensku či v Českej republike ponúka. Chalani absolvovali rozsiahly zaujímavý rozhovor, v ktorom pobavili, ale taktiež aj inšpirovali ľudí, ktorí sa rozhodli si dané video prehrať. DMS si jednoducho ide svoje. Apropo, posúďte sami.

DMS-kári vydali koncom uplynulého kalendárneho roka nový album, ktorý podľa ich slov sľuboval predovšetkým „tupotu“. Názov Prepáčte mal varovať každého, kto sa rozhodol tento produkt vypočuť, respektíve investovať do jeho kúpy peniaze. Ako sa však neskôr ukázalo, najnovší album DMS je bez zbytočného preháňania výborný a nechýba na ňom absolútne nič. Texty ponúkajú okrem sľubovanej hlúposti, pobavenia a prízemnosti aj hlbšie zákutia, ktoré vás donútia sa zamyslieť či inšpirovať.

Kto počúva DMS dlhšie, prekvapený nebol, veď Dame, Separ aj Smart sa snažia svoju „rap game“ posúvať každým ďalším počinom a dávajú si pozor na to, aby sa v tom, čo robia neopakovali. Originalita je jednou z ich základných vlastností. Chalani, ktorých popularita v posledných rokoch rapídne porástla, či už na Slovensku alebo v Českej republike, absolvovali rozsiahly, vyše hodinový rozhovor na kanáli Bigg Magg, ktorý sa venuje hudobnej problematike.

 

Kto zapol a absolvoval celé video ich najnovšieho rozhovoru, podľa nášho názoru rozhodne neoľutoval. Separ, Dame či Smart hovorili o rôznych témach a názoroch na rôzne témy, pričom veta, ktorá je v samotnom titulku videa sa dá označiť za naozaj inšpirujúcu. „Nebyť spokojný sám so sebou je jediná možnosť ako sa prekonávať.“ V tomto výroku je povedané prakticky všetko.

DMS je na scéne dlho, preskákali si toho skutočne veľa a momentálne majú toľko skúseností ako málokto kto sa rapu u nás či v susedných Čechách venuje. Práve spomínaný výrok, ktorý radí ľuďom, aby sa neuspokojili s tým, čo doteraz dosiahli, nahráva faktu, že aj keď sú DMS známi svojou priamočiarosťou a nadsázkou, vedia sa dostať svojím priaznivcom aj pod kožu. A v prípade, že nepatria medzi vašich favoritov, minimálne my si myslíme, že tejto vety sa dá čo to aplikovať aj v každodennom živote a posunúť sa o kúsok ďalej v tom, čo robíte, respektíve, chceli by ste robiť.

👉 MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Song, v ktorom Ego ukázal najvyšší level slovenčiny

Treba sa posúvať vpred.

Odporúčame