Legendárne meme obrázky: Takto vznikla grumpy cat a iné fenomény

Každý iný a predsa majú niečo spoločné. Náhodne zachytené obrázky fotoaparátom sa stali legendárnymi. Ale až po tom, ako sa začali šíriť internetom spolu s nápaditými popismi. Poznáte zákulisné informácie o tom ako tieto zábery vznikli?

McKayla, nie je ohromená…

 

Fotka ktorá vznikla v roku 2012 počas olympijských hier v Londýne. Americká atlétka McKayla Maroney sa netvári veľmi nadšene, počas odovzdávania medailí. Tá jej totiž nebola zlatá, ale „len“ strieborná. S prácou rozhodcov určite nebola spokojná. Vďaka tejto fotke sa ale stala legendou. Spoločne s ňou sa s vykriveným ksichtom vyfotil dokonca aj sám Obama.

Úspešné dieťa, NAILED IT!

Odhodlaný výraz tváre a zaťatá malá päsť urobili z tohto obrázku hit internetu. Symbol pre všetky dosiahnuté méty a úspechy je tu. Pocit víťazstva sa u mnohých ľudí spája práve s týmto krpcom. Obrázok sa dostal na internet na Myspace, no v súvislosti s hradmi z piesku. Naozajstný vzostup dosiahol až po použití na stránke Reddit. Dostal sa dokonca aj do reklám na vitamínovú vodu alebo anglické média.

Prehnane namotaná frajerka

Fotka pôvodne vznikla z videa, v ktorom táto babenka parodovala Justina Biebera. Laina Morris sa vďaka nej stala ikonou online obrázok, kde stvárňuje psychotickú prehnane vlastnícku frajerku. Ten výraz s pootvorenými ústami a doširoka otvorenými očami hovorí za všetko. Samotná aktérka v reálnom svete našťastie až tak mimo nie je.

Skeptické dieťa

 

Podozrievavý pohľad tohto krpca sa len tak ľahko nedá napodobniť. Je to jednoducho macher. Nápadité popisy, ktoré sa množia ako huby po daždi túto perfektnú fotku posúvajú ešte o level vyššie. „Chceš mi povedať, že lyžičky nevydávajú zvuky ako lietadlo?“ Fotka vznikla v múzeu prírodných vied, kde tohto chlapca zobral jeho otec.

Podráždená mačka (GRUMPY CAT)

Táto mačka tiež zažila internetovú premiéru na stránke reddit v roku 2012. Môže za to vďačiť svojmu znechutenému výrazu. Vtedy asi ešte nik netušil, že sa dostane na mnoho produktov ako tričká, alebo knihy. Podľa nej sa dokonca pomenoval kávový nápoj Grumpuccino! Mačka zaujala aj tvorcov filmov v Hollywoode. Je preto možné, že čoskoro uvidíme film, v ktorom bude hrať hlavnú úlohu.

O ďalších notoricky známych meme obrázkoch sa dozviete viac z videa.

Zdroj: therichest.com

Odporúčame