Legendárna herná trilógia Mafia dostáva nový look: Zahráš si ju už v septembri

Zábery z hrania hry Mafia

Legendárna herná trilógia Mafia dostáva nový look (Zdroj: 2K Games)

#Aj ty si pamätáš, keď si pred viac ako desiatimi rokmi hral prvý či druhý diel hry Mafia? Ak by si si ju zapol dnes, grafika ani gameplay by ťa už asi neohúrili. To isté si zrejme povedali aj v 2K Games a preto sa rozhodli tieto legendárne hry remastrovať. Okrem toho, prvý diel vyjde aj ako samostatná hra, ktorá nie je remastrovaná, ale dokonca úplne nanovo vytvorená.

Štúdio vyslyšalo prosby hráčov

Tretí diel Mafie nebol žiadna sláva. Asi len málokto si vedel užiť Lincolnov príbeh. Preto fanúšikovia žiadali štúdio 2K Games o remaster prvých dvoch dielov. A čuduj sa svete, ešte začiatkom roka vývojári oznámili, že takúto verziu si fanúšikovia skutočne zahrajú, a to na platformách PlayStation 4, XBOX One aj PC. V online verzii si ju dokážeš stiahnuť už teraz, do predaja sa ako krabicová verzia dostane až 25. septembra.

Zábery z hrania hry Mafia
Legendárna herná trilógia Mafia dostáva nový look (Zdroj: 2K Games)

Má ťa hra čím ohúriť?

Určite si kladieš otázku, či má zmysel hrať tú istú hru znova. Nuž, pozri si trailer nižšie a ten ťa presvedčí, že to zmysel má. Nielenže dostaneme detailnejšiu textúru a lepšie správanie policajných dôstojníkov, aj svet sa nám celkovo viac otvorí. Mnohé budovy, obchody či domčeky budú otvorené a môžeš do nich vojsť, preto bude rozšírená aj ponuka oblečenia a áut.


Dokument, ktorý je povinnosťou pre každého hráča: Pozri sa, ako PlayStation konzola zmenila za 26 rokov svet hier


Okrem samotných hier sme dostali aj informáciu, že obsah budú tvoriť aj všetky rozšírenia, tzv. DLC, ktoré boli doteraz vydané. A to stále nie je všetko. Ak vlastníš kvalitný monitor, resp. televíziu a máš XBOX One X či PlayStation 4 Pro, poteší ťa aj fakt, že tieto hry budú mať vylepšenú grafiku pre 4K, podobne ako sme to nedávno videli pri Rockstar remasteri L. A. Noire.

Mafiánske časy znova v tvojich rukách

Gameplay nám ukazuje, že mierna zmena by mohla nastať aj v ovládaní. Strieľanie sa zdá byť rovnako upravené – vyzerá plynulejšie a celkovo realistickejšie. Dúfajme, že aj jazda autom prejde jemnou zmenou, pretože porovnávať Rockstar a 2K Games je viac ako márne – ovládaniu áut rozhodne vylepšenie pomôže.

Ak teda máš chuť znova prežiť tri príbehy o zrode mafie, ktorá ovláda mesto, v kalendári si poznač 25. september. Rozhodol si sa pre kúpu? Čo hovoríš na remaster? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.

Zdroj: hashtag.sk, epicgames.com
Odporúčame