Bezpečnosť kryptomien na najvyššej možnej úrovni: Pozri, ako ich chráni slovenský startup

Zdroj: Getty Images

#Ak čítaš naše články o kryptomenách, určite si už narazil na meno slovenskéheo startupu Fumbi. Táto firma posúva bezpečnosť ukladania kryptomien na najvyššiu možnú úroveň. Fumbi implementovalo Ledger Vault a stáva sa tak prvou službou v strednej a východnej Európe, ktorá ukladá kryptomeny na tejto najbezpečnejšej platforme.

Dlhopripravovaná implementácia zabezpečenej úschovy kryptomien od Ledger Vault je tak hotová. Od októbra Fumbi plnohodnotne prešlo na tento nový systém, vďaka ktorému čoskoro spustí aj nové produkty. Ako hovorí CTO Fumbi David Stancel: “Rozhodli sme sa pre Ledger Vault, pretože v oblasti bezpečnosti nechceme robiť kompromisy, a je naším cieľom poskytnúť naším klientom najbezpečnejšie možné riešenie, aké je na trhu dostupné. Vďaka tomu sa stávame lídrom bezpečnosti v strednej Európe.” 

Čo je Ledger Vault?

Kostrou systému Ledger Vault sú bezpečnostné hardvérové moduly s operačným systémom BOLOS, ktoré chránia privátne kľúče. Tieto moduly sú ovládané pomocou hardvérových brán v podobe osobných prístupových zariadení, ktoré slúžia na autorizáciu transakcií. Transakcie podliehajú striktnému autorizačnému postupu, ktorý maximalizuje bezpečnosť uschovaných kryptomien. Aktíva klientov sú zároveň chránené voči útokom formou poistenia až do súhrnnej výšky 150 miliónov eur.

Prečo je Ledger jednotkou na trhu?

Ledger Vault sa stal synonymom bezpečnosti vo svete kryptomien nakoľko prináša kľúčové bezpečnostné prvky ako napríklad niekoľko-úrovňové schvaľovanie transakcií prostredníctvom osobných prístupových zariadení. Dnes je tento systém využívaný tými najväčšími inštitúciami vo svete kryptomien ako sú CoinShares, Crypto.com, či Legacy Trust a zabezpečuje aktíva v hodnote desiatok miliárd eur.


Lákajú ťa kryptomeny? Investuj do nich s Fumbi


Prečo Fumbi prešlo na Ledger Vault?

Fumbi doteraz ukladalo kryptomeny klientov na offline generované papierové peňaženky. Je to bezpečný, no komplikovaný spôsob úschovy, ktorý je pri väčšom množstve transakcii veľmi neflexibilný. S veľkým nárastom klientov, ktoré Fumbi tento rok zaznamenalo, sa ukladanie muselo zmenit a vylepšiť. Ledger Vault poskytuje kvalitnejší spôsob, ktorý umožňuje nastavenie inštitucionálnej správy. To zabezpečuje mnohostupňovú ochranu a zároveň zabraňuje neautorizovaným výberom. 

Nová služba úschovy

Vďaka spojeniu s Ledger Vault prináša Fumbi novú službu. Investori, ktorí si nakúpili kryptomeny na burzách, a chcú mať uložené čo najbezpečnejšie, si ich môžu presunúť do Fumbi úschovy. Služba je dostupná aj pre aktuálnych investorov vo Fumbi.


Chceš investovať do kryptomien? Vyskúšaj to s Fumbi!

Zdroj: Tlačová správa, upravená Hashtag.sk
Odporúčame