Lajoš Klein má potvrdeného súpera pre 2. zápas v UFC: Budeme svedkami ďalšieho tvrdého ukončenia od Slováka?

Lajoš Klein po víťazstve

Lajoš Klein ide do 2. zápasu v UFC (Zdroj: Instagram/lajosko.klein)

#Prvý Slovák v UFC Lajoš Klein nastúpi o mesiac do svojho 2. zápasu v tejto organizácii. Pôvodný súper Ilja Topuria najprv Kleina potvrdil, ale vzápätí vzal svoje rozhodnutie späť a zo zápasu vycúval. Mesiac pred samotným duelom už máme oficiálne potvrdené, že proti Kleinovi nastúpi Američan Mike Trizano. Ten zápas oznámil na svojom Instagrame. Súboj prebehne v noci 8. mája na ďalšom z turnajov UFC Fight Night.

Povinné víťazstvo?

Lajoš Klein sa vezie na vlne 8 výhier v rade a naposledy prehral ešte v roku 2017. Okrem jedného súboja sa mu podarilo počas celej kariéry všetky zápasy ukončiť pred limitom a v zápasoch veľmi často využíva oneskorený head kick. Ním načal svojho súpera v premiére pod taktovkou UFC a duel ukončil tvrdým zdvihákom.

Mike Trizano prišiel do UFC cez reality show The Ultimate FIghter. V nej sa stal šampiónom 27. série a v zápase proti Lajošovi nastúpi do svojho 3. duelu v rámci UFC. Naposledy prehral na škrtenie v 2. kole, čo bola jeho doposiaľ jediná porážka. Jeho skóre je momentálne 8-1 a väčšinu svojich výhier dosiahol na bodové rozhodnutie.

Široká verejnosť a stávkové kancelárie výrazne favorizujú slovenského bojovníka, ktorý má za sebou dvojnásobne viac zápasov. Pre Kleina je tento duel skvelá možnosť napraviť si reputáciu po tom, čo naposledy prevážil 1,8 kilogramu. Trizano však nie je taký jednoduchý súper, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tým, že zatiaľ nikdy nebol knokautovaný, pred Lajošom stojí veľká výzva.

Zdroj: Instagram/thelonewolfmmma
Odporúčame