Navštív Ľadové mestečko v Brezne: Čaká na teba ľadový medveď a tiež klzisko s rozlohou až 300 štvorcových metrov

klzisko

V Brezne nájdeš okrem iného aj Ľadové mestečko s klziskom (Zdroj: commons.wikimedia.org/XTRAICE

#Máš rád zimu a rôzne zimné atrakcie? Aj tebe sa zima neodmysliteľne spája s korčuľovaním sa na verejnom klzisku? Pokiaľ si z Brezna, prípadne si ochotný cestovať, máme pre teba dobrú správu. V Brezne určite nájdeš aj iné veci hodné videnia či návštevy, no od včera v ňom nájdeš Ľadové mestečko s klziskom naozaj pre každého. Informuje o tom teraz.sk.

Ľadové mestečko s klziskom pre všetkých

16. decembra bolo v Brezne oficiálne otvorené Ľadové mestečko. Keďže mestečko má byť náhradou za tohtoročné vianočné trhy, mesto si dalo na novej atrakcií záležať. Čaká na teba ľadový medveď, ale aj ľadová plocha široká až 300 štvorcových metrov. Nadšení korčuliari teda budú môcť so sebou pokojne zobrať aj celú rodinu.

Na tých ostatných čaká nová terasa v tvare iglu, ktorú tiež nenájdeš v každom meste, a tiež zimný fotopoint, čo sú 2,5-metrové vyzdobené historické kovové sánky. Cieľom tejto atrakcie bolo podľa primátora mesta, Tomáša Abela, dopriať návštevníkom takú zimu, akú si môžu pamätať ešte z detských čias.

Symbolické ceny

Nové klzisko bude sprístupnené návštevníkom každý podvečer v troch časových intervaloch. Na prevádzke klziska sa podieľa aj moderná chladiaca technológia, čo znamená, že na korčuliarov čaká teplota pohybujúca sa v mierne plusových hodnotách. Tá sa spúšťa a vypína v závislosti od vonkajšej teploty. Aj vzhľadom na to bude klzisko spoplatnené, ale podľa Michala Martiníka z odboru kultúry a športu budú ceny skôr symbolické.

Hoci klasických trhov, na ktorých nájdeš všetko a na aké si možno aj zvyknutý, sa tohto roku v Brezne nedočkáš, namiesto nich môžeš spoznať remeselný a miestny gastro trh. Ten bude otvorený do 7. januára, takže výlet si môžeš spraviť napríklad aj po sviatkoch. Krátko pred Vianocami sa teda aj toto malé mesto zaradilo k tým, ktoré sa oplatí navštíviť.


Chceš byť nonstop v obraze?

 

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame