Známy futbalista bude žalovať futbalový klub, ktorý mu vraj nevyplatil 80 miliónov eur

Kylian Mbappé

Kylian Mbappé sa súdi o 80 miliónov (ZdroJ: Pixabay.com/jarmoluk)

#Vo svetovom futbale sa točia peniaze, ktoré si väčšina z bežných smrteľníkov nevie ani len predstaviť. A tak ako všade, tam, kde sa hýbu veľké peniaze, s nimi príchádzajú aj pomerne veľmi drahé problémy. Svoje o tom aktuálne vie aj jeden z momentálne najznámejších futbalistov na svete, Kylian Mbappé. Čo sa práve deje v jeho kariérnom živote?

Problémy s prestupom

Kylian Mbappé je francúzska futbalová superstar, ktorá od roku 2017 hrala v prvej lige za známy futbalový klub Paris Saint-Germain. Tento vstup pre vtedy 18-ročného Kyliana znamenal 180 miliónov eur, čím sa stal druhým najdrahším futbalistom sveta. Aktuálne sa však po vyše 7 rokoch hrania za svoj domovský klub vyberie Mbappé inam. Ale nezaobišlo sa to bez problémov.

Žaloba futbalového klubu

Budúci mesiac Mbappému v PSG končí zmluva a zadarmo odchádza do Realu Madrid. Avšak momentále sa Mbappé s pomocou svojich právnikov chystá klubb PSG žalovať kvôli tomu, že jeho prezident Nasser Al-Khelaifi mu odmieta vyplatiť nevyplatené mzdy a takisto aj bonusy za vernosť. Toto všetko dohromady tvorí takmer 80 miliónov eur, čo je naozaj solídna čiastka.

Počas svojej kariéry v PSG Mbappé skóroval celkovo 255 gólov a takisto pomohol k tomu, že klub získal 6 ligových titulov v priebehu siedmych rokov, ktoré v ňom Mbappé strávil.  

Sleduj nás aj na Instagrame

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame