Kvalita života v jednotlivých krajinách za rok: Umiestnenie Slovenska ťa prekvapí

Slovensko

Slovensko sa v kvalite životaumiestnilo prekvapivo dobre (Zdroj: Unsplash/Martin Katler)

#Na Slovensku máme pomerne komplikovaný život a nie je jednoduché presadiť sa. Rozmýšľal si niekedy nad tým, že by si najradšej odišiel do zahraničia za lepším životom? Ako sa hovorí, u suseda je tráva vždy zelenšia.

No šikovný človek, ktorý si ide za svojimi cieľmi zvládne všetko, a preto by si nemal ešte s našou malou krajinou vzdávať. Najnovší prieskum spoločnosti Numbeo však ukazuje, že Slovensko na tom vôbec nie je tak zle. Vo výsledku sme na tom lepšie ako väčšina krajín sveta.

Zlatý stred pre Slovensko

Prieskum pozostáva z tzv. indexu kvality života, ktorý je stanovený pomocou empirického vzorca. Započítava sa doň napríklad miera znečistenia danej krajiny, finančný príjem na domácnosť v porovnaní s jej výdajmi alebo bezpečnosť krajiny. Interpretovanie výsledkov je veľmi jednoduché – čím vyššie číslo, tým lepší život.

Na prvom mieste sa umiestnilo Švajčiarko a tesne za ním Dánsko a Holandsko. Tieto krajiny mali index kvality života vyšší ako 180. Naša krajina sa na celom svete umiestnila na 30. mieste s hodnotou indexu 147. Keď sa pozrieme len na krajiny Európy tak je na 22. mieste. Predbehli sme tak Taliansko, Grécku či Litvu.

Zdroj: hashtag.sk, numbeo.com
Odporúčame