Vieš si kúpiť celú dedinu za jediný dom? Týmto šťastlivcom sa to podarilo

. Svoj sen odštartovali v raji o akom celý život snívali a vidiek sa razom stal ich domovom (Zdroj: Freepik/Drazen Zigic)

#Máš niekedy chuť žiť niekde na samote? Ak ti nevyhovuje život v paneláku alebo ulica plná domov, môžeš svoj život vyriešiť podobne ako tento manželský pár. Vo svojom živote urobili razantný krok, ktorý, zdá sa, absolútne neľutujú. Splnili si tým dlhoročný sen a našli svoj nový domov.

Osud vo vlastných rukách

Manželia z Anglicka sa jedného dňa rozhodli, že predajú svoj dom. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby si za získané peniaze nekúpili rovno celú dedinu. Ani vo sne by ich nenapadlo, že na historickú dedinku Lac De Maison v Poitou-Charentes v juhozápadnom Francúzsku, im postačí budget z predaja domu v Manchesteri.

Pre portál Independent Liz a David Murphyovci prezradili, že si konečne užívajú svoj život a za „starým životom“ urobili hrubú čiaru.

Luxus za menej ako pol milióna

Svoj trojizbový dom sa im podarilo predať za 400-tisíc libier, pričom si vo Francúzsku za túto sumu zaobstarali šesť historických domov, dve stodoly a viac ako hektár pôdy. Svoj sen odštartovali v raji o akom celý život snívali a vidiek sa razom stal ich domovom. Okrem vlastného bývania na mieste vybudovali aj komplex, ktorý sa stal ich biznisom.

Booking na mesiace vopred

Vidiecky raj, ktorý obsahuje tri zrekonštruované dovolenkové domy, je na tento rok absolútne vybookovaný. Majitelia sa z toho, samozrejme, veľmi tešia a sú radi, že ich úsilie oceňujú aj turisti, ktorí miesto s obľubou navštevujú.

  „Boli sme naozaj zaneprázdnení, toto leto sme takmer plne obsadení a dokonca aj v pokojnej sezóne sme mali väčšinu víkendov hostí,“ prezradila pre Independent majiteľka Liz.  „Teraz sme tu štyri roky, takže sme si na údržbu zvykli a zrýchlili sme každodenný chod vecí. Toto je teraz naša práca na plný úväzok,“ dodala.

Vytúžený nový domov

Manželský pár, pôvodom z Anglicka, považuje Francúzsko za svoj nový domov. Dosiahli svoj vysnívaný životný štýl, ktorý by vo svojej rodnej krajine, pri výške životných nákladov, len ťažko dosahovali.  

„Nejde ani tak o životné náklady, ale skôr o kvalitu života našej rodiny. Ceny kolíšu všade, zaznamenali sme zvýšenie nákladov aj vo Francúzsku. Tu však máme trochu viac pod kontrolou svoj vlastný osud,“ uzavrela Liz Murphyová.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame