Chcel by si bývať ako Kevin zo Sám doma? Legendárny dom McCallisterovcov je opäť na predaj

Otázkou zostáva, kto sa napokon stane novým majiteľom tohto historického kúsku z oblasti kinematografie (Zdroj: Instagram/theglampad)

#Sám doma je kultovým seriálom, ktorý milujú najmä mileniáli. Klasika, ktorá patrí k Vianociam, podobne ako medovníčky, si získala srdcia ľudí po celom svete. Ak si Kevinove dobrodružstvá videl aspoň raz, určite ti v pamäti utkvel legendárny dom jeho rodiny. Ten je opäť na predaj a hoci už nevyzerá tak ako vo filme, veríme, že novému majiteľovi urobí obrovskú radosť a prinesie mu dávku nostalgie na ikonické 90-tky.

Lákavá ponuka

Len čo sa dom rodiny McCallisterovcov z kultového filmu Sám doma objavil v ponuke realitných kancelárii, vzbudil extrémny záujem potenciálnych kupcov. Inzerát za pár dní videlo až 750-tisíc ľudí! Filmové sídlo má však astronomickú hodnotu – jeho suma sa vyšplhala až na 5 250 000 dolárov, čo je okolo 4 819 290,00 eur.

V dome s rozlohou 836 m² sa nachádza 5 priestranných spální a až 6 kúpeľní. „Legendárny prázdninový dom snov pretvorený do moderného luxusu, majestátna tehlová rezidencia zo slávneho filmu Sám doma prináša vzácnu príležitosť vlastniť jedno z najikonickejších filmových sídiel v americkej popkultúre,“ informuje inzerát s ponukou.

 Nechýba ani privátne fitko či kino

Dom je naozaj oázou luxusu – okrem veľkej rozlohy, priestranných izieb a množstva kúpeľní sa tu ukrýva fitnesscentrum, kino či kryté ihrisko pre rôzne športy. Okrem toho sa nachádza vo východnej časti Winnetky na ulici, ktorá je bohatá na zeleň a stromy, čo domu pridáva na príjemnej atmosfére.

Ako sa ďalej v spomínanom inzeráte uvádza, rezidenciu miestni považujú za „stelesnenie klasickej chicagskej predmestskej architektúry“, vzhľadom na typický georgiánsky štýl z roku 1921.

Historický kúsok

Od roku 2012 patrí dom súčasnému majiteľovi, ktorý ho o 6 rokov neskôr zrekonštruoval, no pôvodný charakter domu, najmä z vonkajšej časti, zachoval takmer identický. V roku 2021 ho dokonca prenajímal fanúšikom, aby si mohli len za 25 dolárov skúsiť Kevinov život so všetkým čo k tomu patrí – aj s poriadnou pizzou!

Otázkou zostáva, kto sa napokon stane novým majiteľom tohto historického kúsku z oblasti kinematografie. „Toto je šanca vlastniť kus filmovej histórie a vytvoriť si spomienky v ikonickom prostredí,“ uzatvára inzertný portál.

Sleduj náš Instagram

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame