Viete, ktoré tenisky budú hitom tejto jari?

Zdroj: Alones/Shutterstock.com

Zdroj: Alones/Shutterstock.com

#Tenisky – obuv, bez ktorej si nedokážu svoj život predstaviť ako dámy, tak páni. Dodávajú totiž štýl a módnosť obleku i šatám, ktoré nosíte do práce, ale aj jednoduchej kombinácii džínsov a trička, ktoré zvolíte na piatkový večer s priateľmi. Tieto topánky sú ideálnou kombináciou pohodlia, štýlu a funkčnosti, čo je možno dôvod, prečo ich tak milujeme.

V tejto sezóne sa stretneme s množstvom skvelých dizajnov, ktoré zahŕňajú tenisky vhodné skutočne na každú príležitosť, vďaka čomu si ich nemusíte vyzuť od jari až do neskorej jesene. Aké trendy nás v oblasti dámskych a pánskych tenisiek tento rok čakajú? Poďme sa na to pozrieť.

Platformy a tenisky v jednej topánke?

Mnohé dámy sa bez opätkov necítia komfortne, prípadne si pripadajú menej žensky. Práve to už druhý rok po sebe zohľadnili vo svojich návrhoch módni návrhári, ktorí spojili klasické dámske tenisky s platformou, a umožnili tak nosiť tieto pohodlné topánky naozaj všetkým dámam. Navyše, tento trend nie je iba výsadou dámskych topánok. Nájdeme ho aj v oblasti pánskej obuvi.

Tieto tenisky sa po ich uvedení na svetových mólach rozšírili rýchlosťou svetla, a dnes ich nájdete v obrovskej variácii farieb a strihov u takmer všetkých svetových značiek. Zatiaľ čo minulý rok sme občas mohli byť svedkami strihov, ktoré pôsobili neprakticky a neboli veľmi funkčné, tie, ktoré uvidíme túto sezónu majú už omnoho bližšie k úplnej dokonalosti.

Zdroj: Lipik Stock Media/Shutterstock.com
Zdroj: Lipik Stock Media/Shutterstock.com

Návrat do minulosti

Áno, aj tak môžeme nazvať ďalší trend, v duchu ktorého sa bude uberať jar 2022. V móde sú tenisky našich otcov a starých otcov, ktoré dostávajú druhú šancu. Tento druh tenisiek je prekvapivo stále populárnejší. Môžete ich skombinovať napríklad s roztrhanými džínsami a farebnou mikinou, dámy zase obľubujú kombináciu upnutých topov, šortiek a denimovej bundy. Móda sa neustále posúva vpred, a na naše šťastie, čoraz viac smerom k našej pohodlnosti.

Trendom v oblasti pánskych topánok sú ale aj klasické športové a tréningové tenisky. Dnes tak môžete skombinovať napríklad aj vaše bežecké topánky s ležérnym outfitom a vyraziť za priateľmi. Športové svetové značky ponúkajú široký sortiment skutočne zaujímavých športových tenisiek, vďaka čomu si môžete vybrať tie, ktoré sú vhodné na šport, no zároveň v prípade potreby skvele doplnia aj vaše pohodlné outfity.

Zdroj: Alones/Shutterstock.com
Zdroj: Alones/Shutterstock.com

50 odtieňov každej farby

Kde inde môžete popustiť uzdu vašej kreativite, ako práve v oblasti tenisiek. Táto ležérna obuv je na to ako stvorená, priam si to vyžaduje. Tento rok sa budú opäť všade objavovať výrazné neónové farby, ktoré skvelo ladia napríklad s béžovou alebo čiernou. Skvelé však je, že tento rok sú v teniskovej móde povolené v podstate všetky farby. Môžete tak zvoliť napríklad žltú, červenú, alebo modrú, prípadne siahnite po výraznej oranžovej, fialovej alebo zelenej.

Chybu neurobíte ani s pastelovými farbami, prípadne skutočne odvážnymi kombináciami, vďaka ktorým budete neprehliadnuteľní. Stále platí, že topánky tvoria outfit. Okrem výrazných farieb je však dlhodobo v móde aj klasické biela. Ak teda preferujete jednoduchosť a nemáte priestor na trávenie času vhodným kombinovaním príliš farebnej obuvi, stále môžete staviť na bielu klasiku. Skvelo sa totiž hodia ku všetkému a v móde budú pravdepodobne ešte aj niekoľko ďalších sezón.

Zdroj: PR článok
Odporúčame