Kto je Zlý Zajo? Populárny YouTuber a bývalý novinár plný svojského humoru, privoňal aj k politike

Zlý Zajo

Vieš, kto je Zlý Zajo? (Zdroj: Instagram/zlyzajo)

#Ladislav Miko, ktorý je pre väčšinu ľudí známy najmä pod pseudonymom Zlý Zajo, je slávny slovensky YouTuber a influencer. Má svoj vlastný web, na ktorom pravidelne streamuje Minecraft. Okrem toho sa však na svojich účtoch na sociálnych sieťach vyjadruje k rôznym témam, a to s dávkou svojského humoru.

Vizitka:

Celé meno: Ladislav Miko
Prezývka: Zlý Zajo
Dátum narodenia: 5. november 1990, Košice
Známa vďaka: Youtuber, streamer, influencer
YouTube: 144-tisíc odberateľov
Instagram: 21-tisíc sledovateľov

Pôsobil ako redaktor

Hoci dnes sa venuje prevažne tvorbe na rôznych platformách, v minulosti bol Ladislav redaktorom, momentálne je šéfredaktorom portálu Košice:Dnes. Túto pozíciu však po nejakom čase vystriedal za inú, pretože mu chýbala vlastná tvorba. Ako sám hovorí, práca novinára ho dostatočne nenapĺňala, pretože sa nemohol umelecky vyžiť.


Kto je Lucia Szabová? Šampiónka Oktagon Výzvy doposiaľ v thajskom boxe a MMA nespoznala premožiteľku


Práve vďaka všeobecnému prehľadu a vnútornému nutkaniu prihovoriť sa ľuďom, začal vytvárať reakčné videá. Autor v nich reaguje na tvorbu rôznych influencerov, YouTuberov a celkovo virálnej scény. V zahraničí je tento typ videí veľmi populárny a Zlý Zajo ich začal prenášať aj na slovenskú scénu.

Obľúbený kvôli sociálnym sieťam

Ladislav Miko si získal srdcia tisícov odberateľov na YouTube. Jeho videá sa dnes väčšinou zameriavajú na hru Minecraft, jej streamovanie a celkové posilňovanie hráčskej komunity. Obľúbený je hlavne vďaka svojmu humoru a sarkazmu. Na sociálnych sieťach Instagram a Facebook sa venuje nielen hraniu, ale aj rôznych spoločenským témam.

V jeho príspevkoch sa často objavuje konštruktívna kritika, ktorá je zameraná na rôzne smery, ako je napríklad šikana. Len prednedávnom upozorňoval na sexistickú reklamu, ktorá dehonestovala ženy a podobne.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ladislav Miko (@zlyzajo)

Aj v politike

Zlý Zajo sa dostal do povedomia „nehráčskej“ komunity najmä počas minulého roka. Mnohé média zverejnili správu, že kandidoval do parlamentu za stranu Sloboda a Solidarita. Predseda strany, Richard Sulík, ho v tom čase vítal týmito slovami: „Zlý Zajo je človek, ktorý sa venuje sociálnym veciam. Je to jeden z popredných členov Mladých SaSkárov.“

Ešte predtým však Zlý Zajo pôsobil v hnutí mladých ľudí, Progresívne Slovensko, ktoré taktiež kandidovalo do parlamentu po boku strany Spolu. Ako celú situáciu okolo odchodu zo strany sám komentoval: „Nepotrebujem kamošov na pivo. Videá na YouTube bola jedna cesta a viem, že nemôžem ostať len pri slovách ako iní, musím s tým niečo urobiť.“


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame