Kto je Tina? Nevyliečiteľná choroba speváčke zmenila život, založila vlastnú školu

Foto: DMS Records

#Talentovaná speváčka a bývalá moderátorka Česko Slovenskej SuperStar a Hlas Česko Slovenska. Pred niekoľkými rokmi si vzala známeho slovenského rapera Separa, no len pred nedávnom sa rozišli. Spoločne majú dcéru Tiu Liliannu, ktorú nazývajú Anča. S bývalým partnerom futbalistom Richardom Lásikom má syna Lea. Spevácku kariéru trocha zabalila, ale otvorila si školu. Reč je o stále dobre naladenej Tine.

Vizitka:
Vlastným menom: Martina Csillaghová
Známa ako: Martina Kmeťová, rod. Csillaghová, Tina
Dátum narodenia: 11. marec 1984
Mesto: Prešov
Charakteristika: slovenská speváčka a hudobníčka, otvorila si vlastnú školu
Prvý singel: Story
Prvý album: Tina (2004)
Instagram: 232k followerov

Začiatky

Svoj svet hudby Tina odštartovala v roku 2003. Predstavila fanúšikom svoj prvý singel Story, ktorý zožal poriadny úspech. Debutový album priniesla len rok po tom, ako vstúpila na scénu. Na tvorbe sa podieľali mnohí známi raperi ako Vec, Wich, Čistychov.

V roku 2004 si vyskúšala moderovanie hudobnej relácie pre TV JOJ. Taktiež svoj talent ukázala na doskách Bábkového divadla v Banskej Bystrici v predstavení Kubo. Stala sa objavom roka v súťaži Grand Prix Radio a zároveň aj najväčším talentom roku 2004.

Rok 2006 bol znova úspešným. Vydala druhý sólový album, ktorý nazvala Chillin. Piesne ako Kým ty spíš alebo Viem, že povieš áno sa stali najhranejšími skladbami v rádiách. Za tento album získala 6 nominácií na ocenenie Aurel. Štyri z toho rovno premenila na výhry, a to v kategóriách Album roka či Speváčka roka.

Svoje herecké nadanie ukázala v slovenskom seriály Panelák, ktorý prišiel na televízne obrazovky v roku 2008.

2009-2012: spolupráca s Rytmusom

Hit s názvom Príbeh nahrala spoločne s raperom Rytmus a je známym dodnes. Práve táto pecka a mnohé iné, ako Tak aby bolo jasné alebo Mám chuť na niečo chladené, sprevádzali tretí štúdiový album Veci sa menia.

Rok 2011 patril aj moderovaniu. Dvojicu Leoš Mareš a Tina si určite pamätáte z druhej série Česko Slovenskej SuperStar. V tomto roku prekvapila aj štvrtým albumom, ktorý niesol titul S.E.X.Y. Krstným otcom sa stal neprestajne ospevovaný politik Róbert Fico. VO filme Lóve režiséra Jakuba Kronera si zahral Sandru.

Príbeh, Kým ty spíš, Chápeš, Si sám, Všetko má svoj koniec, Blízko teba alebo zremixovaný nový singel Prvýkrát. Všetky tieto obľúbené trháky vydala v roku 2012 pod názvom Best Of ako výber najväčších hitov.

2013-2015: Rozchod, tajná svadba a tehotenstvo 

Tina privítala na svet spoločne so svojím vtedajším snúbencom futbalistom Richardom Lásikom ich prvorodeného syna Leonarda. Ich spoločnej svadby sme sa nedočkali, vzťah sa rozpadol.

O trocha neskôr začala randiť so známym raperom zo skupiny DMS, Separom. Ich krásny vzťah sa im však v lete 2020 rozpadol. V závere roka 2014 znova otehotnela a dokonca sa tajne vydala. V piesni Ďakujem sa rozlúčila s fanúšikmi a stiahla sa z hudobnej scény. So Separom sa už viac než štyri roky tešia z dcérky Anči.

2016-2018: Priznala šokujúce tajomstvo

Mierne sklamanie vyvolala u fanúšikov, keď v roku 2016 oznámila koniec kariéry. Naplno sa venovala rodine a dokonca sa odhlásila aj zo sociálnych sieti. Tam sa po krátkej dobe však vrátila. Rok 2018 zmenil jej život od základov. Priznala nevyliečiteľnú chorobu, sklerózu multiplex. Chorobe sa postavila tvárou v tvár a nastavila si vlastné pravidlá.

Vytvorila školu a píše knihu

Rok 2019 bol pre Tinu poriadne aktívny. Otvorila si vlastnú školu Green School Resort. Pre deti vytvorila rodinné prostredie a učí ich hlavne vlastnej kreativite. Začala písať knihu a na Instagrame sa pochválila, že kreuje ďalšiu školu. V roku 2020 ohlásila dokonca návrat na scénu. Uviedla to prvým songom Čo ak. Skladba si získala obrovský úspech. Páči sa aj tebe?

2021/2022: Nový muž v jej živote a nové single

Začiatkom tohto mesiaca Tina predstavila spoluprácu so Simou. Spoločne dali singel s názvom Riť, ktorý ťa poriadne rozprúdi. V ušlých rokoch Tina spolupracuje najmä so ženskými interpretkami. Na konte má piesne s Niou či Dominikou Mirgovou. Tina podľa všetkého tvorí pár s boxerom Karolom Itaumom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꧁𝕿𝖎𝖓𝖆꧂ (@tinaslovakia)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame