Kto je Dominika Mirgová? Finalistka SuperStar, ktorá naštartovala skvelú kariéru a spojila ju s materstvom

Foto: Facebook/Dominika Mirgova - Official

#Mladá slovenská speváčka, hudobníčka, tanečníčka a mamina, ktorá sa preslávila vďaka tretej sérii reality šou Slovensko hľadá SuperStar. V nej skončila druhá. Asi už je všetkým jasné, že reč je o Dominike Mirgovej.

Vizitka:
vlastným menom: Dominika Mirgová
známa ako: Dominika Zvolenská (vydatá), DM
dátum narodenia: 23. 12. 1991
mesto: Trnava
charakteristika: slovenská speváčka a hudobníčka, hrá na klavír, otvorila si vlastné tanečné štúdio v Trnave
prvý singel: Skoro ako v sne
prvý album: Dominika Mirgová (2008)
Instagram: 259k followerov
Youtube:77,8k followerov

2007 – Slovensko hľadá SuperStar

V tomto roku sa na obrazovkách televízie vysielala tretia séria speváckej súťaže Slovensko hľadá SuperStar, v ktorej o víťazstvo bojovala aj Dominika. Aj keď mala len 15 rokov, prebojovala sa až do finále, kde sa napokon umiestnila druhá. Porazila ju Vierka Berkyová.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial),

2008 – Debutový album

Druhé miesto v súťaži sa stalo pre Dominiku zlomovým. Získala nahrávaciu zmluvu so Sony BMG. Pre vydavateľstvo sa stala prioritou, keďže víťazka súťaže Vierka Berkyová nenahrala žiadnu skladbu. Dominika sa teda dala do práce a vydala singel Skoro ako v sne a následne vydala svoj debutový album Dominika Mirgová. V tomto období tvorila pár s Michalom Chrenkom, ktorý bol tiež finalistom súťaže.

2012 a 2013– Kto je on? a Nová

Tento rok patril takisto medzi tie významnejšie v kariére Dominiky. Vydala skladbu Nová, ktorú napísal Miro Jaroš. Skladbu inšpiroval skutočný príbeh jej nešťastnej lásky s finalistom Michalom Chrenkom. Práve táto skladba je často označovaná ako hymna zlomených sŕdc.

Nasledovali ďalšie úspešné skladby ako Kto je on v spolupráci s Robertom Burianom, L. A. S. K. A. s Rakbym alebo singel Labuť. V septembri 2013 vyšiel album #Nová.

2015 – Nové životné role

Tento rok bol významný skôr pre osobný život speváčky, keďže na svet priviedla syna Peťka a vydala sa za svojho priateľa Petra Zvolenského. V tomto roku tiež vydala singel TALIZMAN, ktorý je emotívnym vyznaním matky svojmu dieťaťu. K pesničke vznikol aj krásny videoklip, kde môžeme Domču vidieť ešte s bruškom.

2016 a 2017 – Kariérne úspechy

Rok 2016 sa niesol v duchu kariérnych úspechov. Svetlo sveta uzrel tretí štúdiový album, ktorý nesie názov ARMÁDA. K tomu albumu si Dominika pripravila pre fanúšikov aj merch a ohlásila svoje prvé turné. Po skončení tohto turné ukončila svoju spoluprácu s Mirom Jarošom a začala vydávať svoje pesničky sama. Aby toho nebolo málo, v roku 2017 tiež otvorila svoje vlastné tanečné štúdio VIP dance studio, ktoré sa nachádza v Trnave.

2018-2020 – Roky spoluprác

Roky, ktoré sa niesli v znamení spoluprác. Dominika nadviazala spoluprácu s chalanmi z OG. Veľa cestovali, nahrávali a natáčali videoklipy k ich novým spoločným hitom. V roku 2018 tiež vydala vydarený song STOPY, v ktorom mala na feate Majselfa. Pesnička okamžite ovládla všetky slovenské rádiá. Na konte má aj úspešné spolupráce s Adissom, Ronie či s Mišom Bielym.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial),

V tomto roku sme si mohli všimnúť aj nový vzhľad Dominiky, ktorá sa rozhodla zatočiť s popôrodnými kilami a aktuálne sa pýši naozaj skvelou postavou. Pred nedávnom vydala svoj nový singel Milly, ktorý si za krátku dobu získal obrovský fanklub.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial),

2021/2022

Obľúbená speváčka v roku 2021 prišla s novým EP, ktorému venovala názov Odznova. Na feat si pozvala viacerých známych slovenských interpretov, medzi najznámejšími bol napríklad raper Adiss. Minulý a aj tento rok sa niesol u Dominiky v znamení rôznych zaujímavých hudobných spoluprác.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial)

Medzi jej ďalšími hudobnými kolegami, s ktorými spolupracovala, je napríklad aj mladučký Yael či rapová stálica slovenskej scény, Majk Spirit alebo raperky Sharlota či Aless. Dominika je okrem spievania aj full time mamou a keď nepracuje, všetok svoj čas aj energiu venuje svojmu synovi.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dominika Mirgova (@dominikamirgovaofficial)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame