Kto je Separ? Na pohľad nekompromisný raper má krásnu dcérku, svadba so známou speváčkou bola tajná

Separ

Separ patr medzi popredných slovenských raperov (Zdroj: Instagram/separ_dms)

#Patrí medzi jedného z popredných raperov na Slovensku. Je členom bratislavskej hip-hopovej skupiny DMS. Kedysi tvoril hudbu ešte vo väčšom zoskupení spolu s Deckom, Tonom S. a ďalšími, vtedy ešte pod názvom Gramo Rokkaz. Obľubuje maľovanie graffiti a s úspešnou speváčkou Tinou má dcéru Aničku. O kom inom by bola reč ako o Michaelovi Kmeťovi, ktorý je známy pod umeleckým menom Separ.

Vizitka

Vlastné meno: Michael Kmeť
Známy ako: Separ, Monsignor Separ
Dátum a miesto narodenia: 18. november 1986, Bratislava
Charakteristika: hudobný interpret (raper)
Vydavateľstvo: DMS Records
Roky pôsobenia: 2001 – súčasnosť
Bývalá manželka: Tina
Instagram: 410K sledovateľov

Začiatok kariéry

Na hudobnú scénu vstúpil už v roku 2001. Začínal ako člen skupiny DWS. Dame, Wrana a Separ spoločne odohrali množstvo koncertov a získali si obrovský fanklub. Po pár nezhodách sa však skupina rozpadla.

Po ročnej pauze sa raperi znova spojili. Premenovali sa na DMS a vydali svoj prvý projekt Teraz už naozaj. V roku 2010 na hudobný trh prinášajú svoj prvý a mimoriadne úspešný sampler. Manifest obsahuje 16 nadupaných skladieb, z toho Separa nájdeš až na šiestich z nich.

Prvý debutový album DMS a Buldozér

O rok neskôr im vychádza oficiálny debutový album Čo sa stalo. Na spoluprácu si zavolali aj hostí ako DNA, Čistychov či chalanov z Gramo Rokkaz. Najzaujímavejším hosťom je Termanologym z amerického Bostonu. Vo výsledku sme dostali svieži vánok do najvyššej slovenskej rapovej scény, medzi ktorú sa právom zaradili.

Separ patrí medzi áčkových raperov, preto sa v roku 2012 rozhodol vydať sólový album Buldozér. Prečo práve takýto názov? Ako sám hovorí, pripomína mu to niečo, čo prevalcuje ostatných. Raper je známy aj tým, že sa prezentuje uznávanou myšlienkou „Buldozér v hube“, ktorá vyjadruje, že si servítku pred ústa nedáva. Na album si zavolal viaceré známe tváre, ako napríklad Moma, Miša Bieleho, Tomáša Botlá, Laylu a mnoho ďalších.

Klasiku zamenil za trap, spolupráca s Rytmusom

Po svojom prvom albume začal postupne meniť štýl rapovania. Z rapovej klasiky sa dostal až k trapu a DMS-káci ho v tom podporili. Členovia Gramo Rokkaz mali však odlišný názor a ich cesty sa napokon rozišli.


Separ v úprimnom rozhovore: Raper sa rozhovoril o konfliktoch aj o featoch za peniaze


Pár dni po ich “rozchode“ vydal Separ spolu s Damem trapovú skladbu, kde vyjadrili dôvod ich oddelenia. V roku 2013 sa tešil obrovskému úspechu aj vďaka hosťovačkám na dvoch Rytmusových skladbách.

Druhý sólo album, tajná svadba a dcéra Anička

Pod vydavateľstvom DMS Records v roku 2014 vydáva svoj druhý album Pirát. Na jednej z 18 skladieb mu hosťovala aj jeho (dnes už) bývalá manželka Tina. Koncom roka mali tajnú svadbu a vo februári 2015 sa so Separa stal otec svojej prvorodenej dcéry Aničky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

Koncom roka 2015 DMS prinášajú ďalší nadupaný album s názvom MMXV. Jednou zo skladieb na albume je Intro, ktorá má poriadne exotický videoklip v ktorom sa objaví Sajfa, ale aj Majster N. Song T.L.A.K. je zas úprimnou spoveďou mladého drsňáka, ktorý sa stal otcom.

Súčasnosť

Rok 2017 bol pre Separa poriadne aktívny. Vydal svoj ďalší sólo album Pancier a postaral sa o (vtedy) najúspešnejšiu československú rapovú tour. Kardio, Lepšia pesnička, Horšia pesnička, Nič, Nemám čas a ďalšie skladby sa objavili na štvrtom štúdiovom albume skupiny DMS. Počas Prepáčte Tour, ktoré nieslo rovnaký názov, ako samotné CD, v roku 2018 navštívili až 13 klubov.


Kniha, ktorú si rozhodne musí prečítať každý chlap: Už len samotný názov si okamžite zamiluješ


DMS-ke nápady ani zďaleka nechýbajú a albumy vydávajú ako na páse. Pred rokom vydali piaty album MDMS. Tento názov ukrýva netradičný význam, ide o drogu, konkrétne extázu. A prečo si zvolili práve takýto názov? Vznikol vďaka im fanúšikom, ktorí im písali, že sú pre nich droga.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

2021/2022: Nový vzťah a nové projekty, no aj konflikt s Kontrafaktom

Separ je OG slovenského rapu a to dokázal aj albumom s rovnomenným názvom. Streamy po ňom doslova vybuchli. Okrem sólových projektov spolu s chalanmi z DMS pripravili aj album s názvom HUHU. Rovnaký netradičný názov nesie aj turné populárne DMS-ky, ktoré momentálne prebieha. Okrem iného Separ priniesol na trh aj takzvané Pečiuko, ktoré nájdeš na každej dobrej pumpe či proteínové tyčinky.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

Rok 2021 priniesol do Separovho života nielen nové albumy, ale aj novú lásku. Dokopy sa dal s o niekoľko rokov mladšou Cynthiou Tóthovou, ktorú fanúšikovia poznajú najmä ako influencerku. Ako Separ sám tvrdí, s Tinou as rozišli v dobrom a svoju dcéru budú aj napriek všetkému vychovávať spoločne.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ꜰʟᴏᴡᴅᴇᴍᴏʀᴛ (@separ__dms)

Nie je to tak dávno, čo sa medzi Separom a Kontrafaktom rozbehol beef, ktorý doslova trval týždne a stiahol do víru narážok a osočovaní aj iných interpretov. Všetko sa začalo nedorozumením, ktoré vyústilo do série urážlivých stories na Instagrame, v ktorých si raperi rozhodne nič nedarovali. Šarvátky medzi rapermi napokon ustali, no ospravedlnenia sa nedočkala ani jedna strana.

Patríš aj ty k fanúšikom Separa? Čo máš na ňom najradšej? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch nižšie.


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, Wikipedia/Separ
Odporúčame