Kto je Gleb? Raper s ruskými koreňmi, ktorý ovládol Pohodu aj populárny Hot16challenge

Raper Gleb

Gleb patrí medzi popredných raperov lablu F*CK THEM (Foto: Instagram - Gleb)

#Patril medzi jedného z popredných raperov lablu F*CK THEM. Pochádza z Ruska, no pôsobí na Slovensku. Tvoril hudbu v štýloch drum n bass, glitch hop a grime, no časom zmenil štýl aj flow. Sám o sebe hovorí, že nie je bežným slovenským raperom a tí, čo jeho tvorbu poznajú, to môžu len potvrdiť. Inšpiruje sa hlavne Veľkou Britániou a jej kultúrou.

Vizitka

Vlastné meno: Gleb Veselov
Známy ako: GLEB, GLEB:ZOO, MC Gleb, Gleb Schizofrenik
Dátum a miesto narodenia: 1991, Pyatigorsk (Rusko)
Charakteristika: interpret (raper)
Roky pôsobenia: 2009 – súčasnosť

Začiatky kariéry

S rapom začal už v 13 rokoch. Neskôr začal tvoriť aj do beatov drum&bass. Jeho prvým vydaným dielom je mixtape Bombaklad z roku 2009. Zvuk na ňom je ešte veľmi špinavý a úmyselne nedokonalý. V roku 2011 vydal zbierku Kaša Tape, ale až v roku 2012 vydáva EP Jaký Shit, na ktorom je to už takmer taký Gleb, akého poznáme dnes. Produkoval ho Komander Ground, s ktorým spolupracuje dodnes.

F*CK THEM

Neskôr sa dostal do I LOVE PARTY PRODUCTION, kde je doteraz. Zmenil sa iba názov na F*CK THEM. Jeho producentom a aj kamarátom sa stal YAKSHA, ktorý naštartoval jeho kariéru. Prvú vec pod labelom vydal v roku 2013. Išlo o mixtape Stanica ZOO, vďaka ktorému sa dostal viac medzi ľudí.

Dávid je hlavou drum and bass fenomému, organizoval aj tour pre Gleba: Nikdy sme to nerobili pre prachy a fame, hovorí

O rok neskôr na to nadviazal mixtapom Stanica ZOO 2. Objavuje sa tu opäť špinavší zvuk a sám to opisuje ako garážovú, či undergroundovú tvorbu. V tom roku sa objavil aj na albume Vlna od Haha Crew. Po tom začal vydávať skôr single. Jeho hudba začala byť vyspelejšia a hľadal si vlastný zvuk a štýl. Momentálne sa však po interných nezhodách s daným labelom viac nespája.

Viacero úspešných albumov

V roku 2017 mu vyšlo EP Lavička pimpin, na ktorom sa objavil aj Fobia Kid. Po vydaní sa na dlhší čas odmlčal a vydal iba singel Anarchia. V apríli 2018 prišlo oznámenie EP Audiokniha, ktorý opisuje život na bratislavských sídliskách. Po polročnej odmlke prišiel singel Motorest, kde naznačil, že príde ďalší album.


VIDEO Gleb má za sebou úspešné turné: Sleduj dokument, ako to vyzeralo na Gauč ‘n’ Bass tour naprieč Českom a Slovenskom


Toho sme sa dočkali 23. mája 2019. Ale naň sa rozhodne oplatilo počkať, čo? Gauč Storytelling je jednoducho pecka. Dokonca je to aj jeho prvý platinový album. V roku 2019 vystúpil na Pohode, kde si zarepoval pre 10-tisíc fanúšikov. Nehovoriac o tom, že čas na hodinkách ukazoval len 14:40.

#Hot16challenge

Tak ako väčšina interpretov, tak aj on sa zapojil do tohto populárneho challengu. Videlo ho takmer milión ľudí, čo je o poznanie viac, ako v prípade ostatných slovenských (a dokonca aj českých) interpretov.


Kto je Majk Spirit? To zistíš v jeho vlastnej biografii z Martinus.sk


Začiatkom Augusta 2020 vydal svoje tretie EP, nazýva sa Leto v kufri a je to poriadna bomba. Ako ho hodnotíš ty?

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gleb (@glebzoo)

Súčasnosť

Gleb momentálne po krátkom oddychu na Kostarike pripravuje nový album. Keďže aj jeho zasiahla správa o konflikte u našich východných susedov, vyjadril sa na túto tému – vzhľadom na jeho pôvod – a potreboval si od muziky dať trochu pauzu. Teraz sa nachádza v New Yorku a podľa najnovších informácii má jeho album čoskoro uzrieť svetlo sveta. Ako raper potvrdil, nepôjde o krátky projekt.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gleb (@glebzoo)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Gleb (@glebzoo)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: Hashtag.sk
Odporúčame