Kto je Sajfa? Bol učiteľom, ktorý sa presadil v rádiu, ľudí dnes zabáva aj na youtube

Sajfa, zdroj foto: instagram.com/sajfa

#Slovenský moderátor, youtuber a učiteľ slovenského a anglického jazyka. S jeho menom sa spája Fun Rádio a projekt s názvom LevelLama. Asi všetci viete, že ide o Sajfu, jedno z najväčších mien slovenského Youtube.

Vizitka:

Vlastným menom: Matej Cifra
Známy ako: Sajfa
Dátum narodenia: 10. 7. 1979
Bydlisko: Bratislava
Alma mater: Univerzita Komenského v Bratislave
Manželka: Veronika Cifrová Ostrihoňová
Followeri na Youtube: 196k
Followeri na Instagrame: 343k

Sajfove začiatky

Po vyštudovaní odboru učiteľ v kombinácií angličtina – slovenčina na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, 5 rokov pôsobil ako učiteľ na gymnáziu. V roku 2000 začal pracovať pre už neexistujúce Rádio B1. Odtiaľ sa neskôr dostal do Fun Rádia, kde pôsobí až dodnes. V minulosti uvádzal Rannú šou s Adelou Vinczeovou. Dnes vysiela najmä v popoludňajších hodinách.

Moderátor nočnej šou VyVolení

V tomto roku sa Sajfovi podarilo preraziť aj na televíznych obrazovkách. So začiatkami mu pomáhala Oľga Záblacká, ktorá sa preslávila vďaka relácii Na streche. Prvýkrát sme ho v roli moderátora mohli vidieť v nočnej šou VyVolení. Ďalej moderoval relácie ako Hviezdy na ľade alebo Hudobná horúčka. Napokon sa dopracoval až k vlastnému programu, ktorý niesol názov Webmaster. Vysielala ho TV JOJ.

Vlastná talkshow

Sajfa sa rozhodol dobyť aj online svet pomocou platformy YouTube. So svojím kolegom a priateľom z Fun Rádia, Borisom Holečkom, začal vytvárať talkshow s názvom LevelLama. Relácia spočíva v tom, že do každej časti si pozve nejakú známu osobnosť (prípadne viac známych osobností naraz) a počas toho ako im kladie otázky, hrá s nimi rôzne hry. Jeho pozvanie prijalo už mnoho známych mien, medzi nimi Rytmus, Separ, Attila Végh či dokonca aj náš exprezident Andrej Kiska.

Svadba milénia

Asi najvýznamnejšou udalosťou roka 2016 bola svadba Sajfu a moderátorky Veroniky Ostrihoňovej. Najprv sa konal civilný obrad na úrade v Zichyho paláci v Bratislave. O týždeň neskôr, v sobotu 10. septembra sa konal cirkevný obrad na českom zámku Herálec.

V novembri toho istého roku sa rozhodol posunúť svoju youtubovú kariéru o level vyššie a vydal svoj historicky prvý vlog, ktorý bol z New Yorku. Vlogom sa venuje až dodnes.

Pred rokom mu jeho manželka, známa redaktorka Veronika Cifrová Ostrihoňová porodila krásnu dcéru, Sáru. Čoskoro s manželkou privítajú ďalšieho potomka. V súčasnosti sa Sajfa naďalej venuje svojím vlogom a vlastnej talkshow LevelLama. Zabáva aj poslucháčov Fun rádia.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa © Sajfa (@sajfa),


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame