Kto je Patra Bene? Začínala ako fotografka, dnes je jedna z najznámejších slovenských youtuberiek

Patra Bene

Kto je Patra Bene? (foto: Facebook/Patra Bene)

#Mladá a skromná Bratislavčanka začínala s fotografovaním, ktorému sa venuje dodnes. Tvrdí o sebe, že je len obyčajné dievča, ktoré stále má čo na sebe zlepšovať. Miluje pandy a nenávidí pavúky a pomaranče. Má tak silnú klaustrofóbiu, že radšej chodí po schodoch, než by mala ísť výťahom. Aj napriek tomu, že je negativistka, jej videá sú plné optimizmu a zábavy. Reč je o Patrícii, známej pod prezývkou Patra Bene.

Vizitka:

vlastným menom: Patrícia
známa ako: Patra Bene
dátum narodenia: 4. 6. 1993
mesto: narodila sa a žije v Bratislave
charakteristika: začínala ako fotografka, natáča najmä DIY videá a skeče,
patrí medzi najznámejšie slovenské youtuberky
prvé video: DIY Valentínska párty: recepty a výzdoba
YouTube:
214k followerov
Instagram:
227k followerov

 

2015: YouTube začiatky

Kanál Patra Bene si Paťka vytvorila spontánne a úplne prirodzene. Nemala žiadne predlohy, podľa ktorých by chcela točiť a tým sa stať bohatou a slávnou. Jedinou jej inšpiráciou bola youtuberka Moni Em, s ktorou aj natočila svoje úplne prvé video s valentínskou tematikou.

2016: Nie je beauty vlogerka

Paťka sa nevenuje klasickým dievčenským videám, akými sú napríklad make-up tutoriály. Uprednostňuje DIY, rôzne recepty, challenge či zábavné skeče. Jeden z najväčších úspechov zožalo video Dievčenská prespávačka z chalanského pohľadu a séria videí s názvom Normálni Ľudia VS Ja.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrícia 🇸🇰 27 yo ♊️ (@patrabene),

2017: Nová úspešná séria videí

Patra Bene ani v tomto roku nezanevrela na skeče a rôzne DIY videá, ktorými si získavala čoraz viac „Parťákov“, ako sama Paťka nazýva svojich fanúšikov. Chcela však vytvoriť aj niečo nové, preto sa pustila do videí, v ktorých pred kamerou skúšala rôzne rady a tipy ako veci robiť jednoduchšie. V novej sérii Funguje to? otestovala napríklad to, či sa dá upiecť volské oko v slnkom vyhriatom aute.

2018: Roadtrip s LucyPug

Patra Bene a LucyPug sú veľmi dobré kamarátky, preto boli pozvané na spoločný Roadtrip po Slovensku. Dostali originálny karavan, Colina, a ich úlohou bolo vybrať si jednu lokalitu na Slovensku, ktorou dokážu, že naša krajina je krásna.

2019/2020: Nové zaujímavé nápady

Minulý rok vymyslela Paťka ďalšiu zaujímavú sériu videí, v ktorej skúmala pod mikroskopom rôzne druhy jedla od zeleniny, cez ovocie až po fast food. Patru Bene zaujímajú aj súčasné témy a problémy, akými sú emisie, skleníkové plyny či jednorazové plasty, preto sa rozhodla vyskúšať si na 7 dní žiť zero waste.

Tento rok nám Petra priniesla aj video z jej vlastného bytu, ktorý si kúpili spoločne s partnerom. Na jej kanáli dokonca nájdeš aj videá veľmi úspešným a uznávaným slovenským youtuberom GoGom.  Youtuberka stihla okrem iného ešte pred karanténou veľa cestovať a na jej Instagrame tešila fanúšikov fotografiami z rôznych výletov, ktoré absolvovala spoločne s jej priateľom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Patrícia 🇸🇰 27 yo ♊️ (@patrabene),

Obľúbená youtuberka okrem iného rozbehla aj projekt s názvom Inspiary – stránku, kde svojím fanúšikom ponúka vlastné diáre, zápisníky, plánovače, nálepky či dokonca písacie potreby. Samotná Paťka tvrdí, že už od mala zbožňovala zhromažďovanie písacích a kancelárskych potrieb, preto sa pre ňu zdalo prirodzené vytvoriť si aj svoje vlastné.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa INSPIARY ✍🏼 (@inspiary.sk)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ☁️PATRÍCIA☁️ (@patrabene)

2021/2022: Prestávka od natáčania a nové projekty

V roku 2021 na svojom Instagrame vyhlásila, že si dáva dočasnú pauzu od natáčania na Youtube, pretože ju to už nenapĺňa tak, ako kedysi. Pre fanúšikov bola táto správa nečakaná a šokujúca, no väčšina z nich ostala Paťku podporovať práve na Instagrame, kde rozbieha nové projekty a spolupráce najmä z oblasti ekológie a ochrany životného prostredia. V jej feede nechýba ani pestovania vlastnej zeleniny a hlavne varenie a nápadité fotky, ktoré boli v rámci jej sociálnych sietí vždy veľmi obľúbené.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ☁️PATRÍCIA☁️ (@patrabene)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ☁️PATRÍCIA☁️ (@patrabene)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ☁️PATRÍCIA☁️ (@patrabene)

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame