Kto je Momo? Raper z Petržalky s tetovaním na tvári má nápadov dosť, albumy vydáva ako na páse

Raper Momo

Momo nám posiela posledný klip pred vydaním albumu (Zdroj: facebook.com/MOMOakaRIVAL)

#Keď sa povie meno EMO2 asi iba málokto vie o  koho ide. No keď sa povie Momo, všetkým je jasné, že ide o  rapera z  bratislavskej Petržalky. Ten má za sebou už viac ako 10-ročnú kariéru a množstvo vydaných albumov, pričom mnohé jeho songy zásadne ovplyvnili dnešnú scénu. Dnes si o  ňom a  jeho kariére povieme niečo viac.  

Vizitka:  

Vlastným menom: Roman Grígely 
Umelecké meno: Momo
Narodenie: 8. 1. 1988
Bydlisko: Bratislava
Žáner: Rap, Hip-Hop
Pôsobenie: 2008 – súčasnosť

Roky 2005 – 2007 

Aj keď za začiatok jeho kariéry považujeme až album „Nepatrím medzi…“, ktorý vyšiel v roku 2008, Momo sa už pár rokov predtým objavil na feate rapového dua Druhá Strana. V  roku 2007 vydal svoju sólo pesničku s názvom „Za oknom“, kde sa objavil aj Moloch Vlavo, ktorý patril do už spomínaného dua Druhá Strana.  

Rok 2008 

Momo patril medzi pôvodných členov bratislavskej hip-hopovej skupiny XIV. V  tomto roku vydal svoj debutový album, ktorý dostal názov „Nepatrím medzi …“. Už tento album sa niesol v  agresívnom duchu. Obsahoval dissy na iných raperov, ktorými je Momo celkom známy. Dissy na tomto albume boli adresované najmä členom skupiny H16. 

Momo (Zdroj: YouTube.com/TVMOMO)

Rok 2011 

Medzičasom vydal niekoľko vlastných songov, spoznával sa so zvučnými menami slovenskej rapovej scény. Spolupracoval napríklad s Emeresom, Damem a Bacilom. No  v roku 2011 nastal ďalší významný okamih jeho kariéry, keď vydal svoj druhý album „Stratená rovnováha“. V  porovnaní s  prvým albumom bol tento menej agresívny a  modernejší.  

Roky 2014-súčasnosť 

Kariéru rozbehol naplno a skoro každý rok vydal nový album. Táto vlna začala v roku 2014 albumom „Rival“. Tento počin ho dostal do povedomia širšej verejnosti, ľudia začali viac vnímať meno Momo. Album si dokonca vyslúžil aj vlastný merch. Pokračoval albumami „Heroin“ (2015), „Riival“ (2017), „Wlk“ (2018). Každý z týchto albumov sa tešil mimoriadnej obľube.

Ako sa pre Moma stalo zvykom aj k  týmto počinom vytvoril exkluzívny merch. Jeho najnovší album vyšiel v roku 2019  a dostal názov „Outsider“. Hudbe sa venuje aj naďalej a v polovičke októbra 2020 vydal parádny song, na ktorom spolupracoval s Danom Kapitanom. Získala si Supercela aj teba?

2021/2022: Nové single a ďalšie dieťa na ceste

Momo je pyšným otcom a na svoje deti nedá dopustiť. S manželkou Katarínou ešte len nedávno oznámili na svet príchod ďalšieho potomka. Bude to podľa všetkého ďalšia dcéra. Okrem toho, že sa Momo stane trojnásobným otcom, hovoril aj o novej hudbe. Album s názvom Dravec vydáva koncom mája.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ᎷᎧᎷᎧ (@momo_wlk)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ᎷᎧᎷᎧ (@momo_wlk)


Ešte viac zaujímavých noviniek, tipov, vtipov a inšpirácie? Poď na náš TikTok!

Zdroj: hashtag.sk, wikipedia.org
Odporúčame