Kto je Moma? Začínala ako hanblivá blogerka, dnes je z nej jedna z najznámejších slovenských youtuberiek

Moma (Foto: Facebook/Moma Horňáková

#Mladá a úspešná Trenčanka neznáša cestoviny, lienky a chémiu. Radosť jej naopak urobí geografia, stopercentný grepový džús a kebab. Aj napriek tomu, že sa jej vysmievali, nevzdala sa a vypracovala sa na jednu z najznámejších slovenských youtuberiek. Reč je o Martine Horňákovej, ktorú poznáme skôr pod prezývkou Moma.

Vizitka:
vlastným menom: Martina Horňáková
známa ako: Moma
dátum narodenia: 4. 2. 1998
mesto: narodila sa v Trenčíne, žije v Bratislave
charakteristika: blogerka a youtuberka, nakrúca rôzne make-up tutoriály, varenie naslepo, hauly a vlogy
prvé video: December favorites
YouTube:
470k followerov
Instagram:
586k followerov

2012: Začiatky na YouTube

Dnes je Moma úspešná a obľúbená, no nebolo tomu tak od začiatku. Najskôr sa jej rovesníci posmievali za jej blog, ktorý písala, keď mala 13 rokov, a neskôr aj za jej prvé video na YouTube. To bol dôvod, prečo sa na nejaký čas odmlčala. Sledovala ostatných youtuberov, potom nabrala odvahu a vrátila sa na YouTube scénu.

2015: Beauty youtuberka

Momu natáčanie videí bavilo a uvedomila si, že takýmto spôsobom si môže získať viac fanúšikov, preto sa začala YouTube venovať viac. Okrem Q&A videí by si už aj v tom čase na jej kanáli našiel nejaké to beauty video, napríklad ukážky výrobkov, ktoré sa dajú kúpiť do 5 eur či make-up tutoriál na správne nalíčenie obočia.

2016: Láska vo vzduchu

Moma sa rozhodla, že svoje beauty videá trošku ozvláštni, preto si k sebe pozvala svojho vtedajšieho priateľa a úspešného youtubera Expl0iteda. S ním neskôr natočila aj pečenie naslepo, ktoré si časom získalo takú priazeň fanúšikov, že sa k nemu vrátili a vytvorili rovno sériu. Okrem kuchárskych videí si Maťa vyskúšala aj challenge, v ktorom si mala urobiť make-up zo sachertorty.

2016: My Anorexia Story

V roku 2016 natočila okrem videí o mejkape a varení tiež jednu mimoriadne silnú spoveď. V nej rozprávala o svojich zdravotných problémoch. Jej anorexia story sa stalo jedným z najpozeranejších videí na slovenskom YouTube v roku 2016.

2017: Kúzelníčka s make-upom

Od beauty youtuberky sa automaticky očakáva, že bude nakrúcať videá, v ktorých sa nalíči na rôzne príležitosti či už na párty, do divadla, alebo na romantickú večeru. Maťa však nechcela byť tuctová, preto sa často vo svojich videách pohrala s make-upom viac než by sa očakávalo, čím si získavala čoraz viacej fanúšikov.

2019/2020: Be real a nový vzťah

V súčasnosti sa Maťa aj naďalej venuje nakrúcaniu videí na YouTube, pri ktorých je otvorená rôznorodým témam. Po jej boku môžeme vidieť jej nového partnera to youtubera a rapera Slimsa. Minulý rok dokonca vydala svoj vlastný merch, ktorý nesie logo Be real.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova),

2021/2022 Splnený sen vďaka kozmetickej značke

Moma má v súčasnosti rozbehnuté viaceré projekty a jej kariéra stále raketovo stúpa. Má vlastné štúdio a vysnívanú kozmetickú značku s názvom BE YOU By Moma. Splnil sa jej tak jeden z veľkých podnikateľských snov, keďže ako Martinu od jej začiatkov poznáme, vždy milovala kozmetiku.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova)

Okrem sociálnych sietí si mohol Momu vidieť aj v backstage populárnej talentovej súťaže, ktorá odštartovala minulú jeseň, no blysla sa aj vo viacerých reklamách známejších a luxusnejších kozmetických značiek. Momentálne pravidelne pridáva videá z jej nového bytu, kam sa so svojím priateľom Lukášom, známym pod menom Slimso, sťahujú.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova)

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Moma (@martinahornakova)


Ešte viac zaujímavých noviniek, rozhovorov, módy, kvízov, vtipov a inšpirácie? Poď k nám na Instagram!

Zdroj: hashtag.sk
Odporúčame